Kovalainen: Loajalita k týmu Caterham mě stála kariéru

Kovalainen: Loajalita k týmu Caterham mě stála kariéru

Finský závodník Heikki Kovalainen se s odstupem času domnívá, že loajalita k týmu Caterham jej stála kariéru v šampionátu Formule 1.

Přesun z Renaultu do stáje McLaren znamenal pro Kovalainena v roce 2008 vstup mezi elitu. Jenže v britském týmu nepůsobil dlouho a následoval přesun do týmu Lotus Racing, z kterého se později stal Caterham.

Tým z chvostu startovního pole se ale dlouhodobě potýkal s finančními problémy, což v roce 2012 vyvrcholilo odchodem finského závodníka, který musel svou závodní sedačku uvolnit platícímu závodníkovi. „Myslím, že jsem byl týmu věrný příliš dlouho,“ rozpovídal se Kovalainen pro Autosport Magazine.

„Na konci roku 2011, po dvou letech s týmem, jsme já i ostatní cítili, že jsem maximálně využil potenciál svého vozu. Bylo tam světlo na konci tunelu. Povedlo se mi několik dobrých závodů a dokázal jsem být konkurencí pro další závodníky,“ vzpomíná Kovalainen na svá poslední léta ve Formuli 1.

„Po sezóně 2011 jsem byl šéfy jednotlivých týmů v anketě Autosportu ohodnocen jako devátý nejlepší závodník, což bylo velmi slibné. V té době jsem měl nabídky od větších týmů, ale slíbil jsem Tonymu (Fernandesovi), že mu pomohu posunout Caterham dopředu. Zůstal jsem loajální k týmu, ale s odstupem času vím, že to byla chyba a stálo mě to kariéru,“ řekl dále Fin.

Informovali ho textovkou

Kovalainen vzpomíná na svůj konec u stáje Caterham s hořkým pocitem. „Jediným zklamáním pro mě zůstává to, že jsem po času stráveném v týmu od nikoho nedostal alespoň poděkování za odvedenou práci. Jednoho dne jsem od vedení týmu dostal textovou zprávu, že budu nahrazen platícím závodníkem. Z toho jsem trochu zklamaný a zanechalo to ve mně hodně hořké pocity,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít