Kovalainen dále podporuje Caterham

Kovalainen dále podporuje Caterham

Bývalý pilot Heikki Kovalainen věří, že ve vývoji vozu pro rok 2014 je stáj Caterham na správné cestě, i když moc dobře ví, že až čas ukáže, jak dobře na tom tým z chvostu startovního pole je.

Protože ročník 2014 nabídne velké množství technických změn, většina stájí ze startovního pole se již začala soustředit na vývoj vozu pro příští sezónu, nejinak tomu je i v případě týmu Caterham.

Heikki Kovalainen se k týmu vrátil v průběhu letošní sezóny jako rezervní a testovací jezdec. Finský jezdec vývoj nového monopostu chválí, zároveň ale přiznává, že až čas ukáže, jak dobře na tom nový vůz Caterhamu bude.

„Vše se zatím vyvíjí velmi dobře, lépe než kdy předtím, ale až čas ukáže, jestli to bude stačit,“ nechal se slyšet Heikki Kovalainen pro ESPNF1. „Čeká nás velké množství změn a jen těžko se dá nyní odhadnout, jak moc pokročí ostatní týmy ve vývoji vozu.“

„Jsme stále velmi malý tým, ale snažíme se tvrdě pracovat na vývoji vozu, není žádná oblast vývoje, ve které bychom byli vyloženě pozadu, ale samozřejmě je stále všude prostor pro zlepšování,“ ví finský jezdec.

Kovalainen také nadále doufá, že by se od příští sezóny mohl vrátit do Formule 1 jako závodní řidič, podle vlastních slov ale zatím s žádným týmem nejednal.

„Zatím jsem nejednal s žádným týmem ve startovním poli, ani s Caterhamem. Nyní se soustředím na práci, kterou jsem dostal pro letošní sezónu a řešení mé budoucnosti nechám na později,“ nechal se slyšet Kovalainen.

„Myslím si, že jsem na dobré cestě vrátit se do Formule 1, není to samozřejmě na sto procent jisté, ale šance je tu velká. Pokud by se našel sponzor, který by mi pomohl, rozhodně bych byl rád, nechci se ale stát vyloženě platícím jezdcem,“ dodal bývalý jezdec stájí Renault, McLaren a Caterham.

Sdílejte na:
Zavřít