Konec spekulací ! Danill Kvyjat stráví příští sezónu v Torro Rosso.

Konec spekulací ! Danill Kvyjat stráví příští sezónu v Torro Rosso.

Otázky ohledně budoucnosti Danilla Kvyjata a Carlose Sainze zodpovězeny.

Minulý týden proběhly světem spekulace ohledně možného přestupu Danilla Kvyjata do Force Indie. Vedení Toro Rosso však dnes tyto spekulace popřelo a potvrdilo, že Danill Kvyjat bude hájit barvy italské stáje i v příštím roce. Zároveň jsme se dočkali formálního potvrzení i ohledně druhého jezdce, Carlose Sainze Jr. Stejně jako v Kvyjatově případě i syn bývalého skvělého rallyového závodníka bude v sezoně 2017 jezdit za Toro Rosso.

Pro dvaadvacetiletého Rusa to nebyl vůbec jednoduchý rok, po špatném začátku sezony musel skousnout přesun z Red Bullu do Torro Rosso a ani začátek u nového zaměstnavatele pro něj nebyl zrovna hladký. I když se jeho výkonnost začala pozvolna zvedat, již teď je jasné, že tato sezona bude pro Kvyjata velkým zklamáním. Proto je Kvyjat velmi vděčný za vloženou důvěru: „Velmi rád bych poděkoval Red Bullu, doktoru Markovi a všem členům týmu za podporu a víru ve mně kterou mi ukazovali od okamžiku mého návratu do týmu. Jsem velmi šťastný že můžu zůstat ve stáji, ve které se cítím jako doma. Těším se na pokračování ve společné tvrdé práci i v sezoně 2017, ve které budu mít vysoké cíle. Budu vždy plně zanícen a připraven na 200%, dodal rodák z Ufy.

K tématu se poté vyjádřil i šéf stáje Franz Tost. “Je to pro nás určitá změna oznamovat soupisku pro příští rok takhle brzy. Do Formule 1 přichází spousta nových prvků a to zejména do našeho týmu z hlediska nového dodavatele pohonných jednotek, takže fakt že máme znovu stejné dva jezdce nám dává stabilitu a  dává nám to jisté měřítko, podle kterého se můžeme orientovat“. řekl šedesátiletý Rakušan.

Zafunguje jistá budoucnost pro Kvyjata jako vzpruha, která ho požene za lepšími výsledky? První nápovědu dostaneme v neděli v Austinu.

Sdílejte na:
Zavřít