Konec pole: Pěkný závod pro Bianchiho a zklamání Caterhamu

Konec pole: Pěkný závod pro Bianchiho a zklamání Caterhamu

Po úvodním závodu se zdá, že je Marussia lepší, než její rival Caterham.

Již loni se zdálo, že je na tom ruský tým co se týče rychlosti o něco lépe, než vozy Caterham. Letos se zdá být situace podobná.

Hned v úvodu závodu se dokázal Jules Bianchi závodící pro Marussii úspěšně probojovat až na 12 místo, na kterém se v úvodních kolech držel. Bianchi si dokázal hravě poradit s Ricciardem, Gutiérrezem i Maldonadem, které nechal za sebou. Závod na konec dokončil na patnáctém místě s jedním kolem ztráty. Jeho kolega, Brit, Max Chilton si vedl o poznání hůře. Taktéž nový pilot se dlouhou dobu pohyboval mezi posledním a předposledním místem. Velkou cenu Austrálie Chilton dokončil na sedmnácté pozici, když na konec překonal dalšího nováčka Gieda van der Gardeho. Vůz Marussia MR02 se předvedl v dobrém světle a s trochou štěstí by letos mohl zaútočit na bodované pozice.

U Caterhamu to již tak dobré nebylo. Oba dva piloti v závodě bojovali především mezi sebou a s Maxem Chiltonem. Bianchimu se dokázali přiblížit pouze, když si byl pro nové pneumatiky. Charles Pic, jenž přestoupil ke Caterhamu od Marussie dokončil závod na šestnácté pozici s dvěma koly ztráty. Holandský pilot Giedo van der Garde, který v kvalifikaci dokázal porazit svého zkušenějšího kolegu, uzavřel výsledkovou listinu posledním osmnáctým místem taktéž se dvěma koly ztráty na Kimiho Räikkönena. I Caterham by letos mohl bodovat a vůz CT03 má velký potenciál. Průměrní piloti týmu Caterham však nemají pro takový výkon dostatečnou rychlost a schopnosti.

Z prvního závodu odchází po zásluze Julese Bianchiho jako vítěz mezi novými týmy Marussia. Jezdci Pic, Chilton a van der Garde předvedli velmi průměrný výkon, jenž vypadal spíše jako souboj jezdců GP2, kteří do Formule 1 zatím nepatří.

Sdílejte na:
Zavřít