Konec mladíčků ve formuli 1, FIA na startovní rošt pustí jen plnoleté jezdce

Konec mladíčků ve formuli 1, FIA na startovní rošt pustí jen plnoleté jezdce

Až bude Max Verstappen v březnu příštího roku debutovat s vozem Formule 1, bude mu pouhých 17 let. Na dlouhou dobu zůstane vůbec nejmladším pilotem v historii, FIA totiž plánuje zavést věkovou hranici.

Premiéry ve formuli 1 se Max Verstappen dočká v březnu při Velké ceně Austrálie. Bude mu pouhých 17 let, 5 měsíců a 15 dní, čímž se stane jednoznačně nejmladším pilotem na startovním roštu Formule 1 v historii. Do této chvíle držel rekord Jaime Alguersuari.

Mladíci však se vstupem do královny motorismu budou muset od roku 2016 počkat minimálně do osmnácti let. Mezinárodní automobilová federace se totiž rozhodla zavést tuto věkovou hranici pro získání superlicence.

Hlavním důvodem pro změnu některých kritérií získání superlicence je stále množící se počet obav o tom, jestli je Max Verstappen v tak mladém věku už připravený usednout do monopostu Formule 1 a závodit s těmi nejlepšími jezdci.

Věková hranice není jedinou novinkou, kterou bude muset závodník před vstupem do Formule 1 splňovat. Kromě plnoletosti musí mít také platný řidičský průkaz a důkladně se obeznámit se sportovními pravidla Formule 1. Potřeba bude také minimálně 300 kilometrů odjetých s vozem F1 a alespoň dva roky působení v nižších závodních sériích.

Sdílejte na:
Zavřít