Kolize Mercedesů byla závodním incidentem, Hamilton se omluvil

Kolize Mercedesů byla závodním incidentem, Hamilton se omluvil

Mezinárodní automobilová federace nebude za kolizi Mercedesu nikoho trestat, nehodu pilotů britského týmu vyhodnotila jako závodní incident.

Lewis Hamilton odstartoval do nedělního závodu z pole position a měl zálusk na zisk prvního letošního vítězství. Jenže závod pro britského závodníka skončil ve třetí zatáčce prvního kola po vzájemné kolizi se stájovým kolegou Nicem Rosbergem. Hamilton nechce určovat viníka celého incidentu, týmu se ale za kolizi omluvil.

„Nechci se do něčeho takového pouštět. První, co chci říct, je to, že se týmu moc omlouvám,“ řekl jednatřicetiletý závodník po nešťastné nehodě ve Španělsku. „Když jsme kolidovali, byl jsem opravdu zničený. Protože je tu 1300 zaměstnanců, kteří v týmu tvrdě pracují, abychom my mohli být zde.“

„Jel jsem těsně za ním, viděl tam mezeru a snažil se ji využít. Dopadlo to bohužel takto. Budu se snažit postoupit kupředu. Chci ujistit tým, že udělám vše pro to, aby se něco takového už nikdy v budoucnu neopakovalo,“ dodal britský závodník, který tak stále čeká na první letošní vítězství.

Lewis Hamilton se navíc propadl i v šampionátu jezdců, kde se nyní nachází na třetím místě. Před něj se probojoval pilot Ferrari Kimi Räikkönen, který je nyní druhý s náskokem čtyř mistrovských bodů na úřadujícího šampiona. Celý incident byl Mezinárodní automobilovou federací vyhodnocen jako závodní incident a žádný z jezdců nebude pro příští závodní víkend v Monaku potrestán.

Sdílejte na:
Zavřít