Kobayashi poděkoval fanouškům

Kobayashi poděkoval fanouškům

Japonský závodník Kamui Kobayashi poděkoval všem fanouškům, kteří se jej snažili podpořit. Pilot až do poslední chvíle sháněl finanční prostředky pro setrvání Formule 1.

Již několik týdnů se spekulovalo o tom, že vedle Nica Hülkunberga usedne do druhého monopostu Sauber Esteban Gutiérrez, stáj to také nedávno oficiálně potvrdila. Budoucnost Kamuie Kobayashiho ve Formuli 1 tak mohla zachránit jen velká finanční injekce od některého ze sponzorů. Japonec dokonce nechal vytvořit web, kde žádal fanoušky o sponzorské dary, které by mu pomohly v královně motorismu setrvat.

Pilot, který v letošní sezóně skončil na dvanáctém místě v Poháru jezdců, poděkoval všem fanouškům na svém Twitteru. „Děkuji všem, kteří mě podpořili při mé sbírce,“ napsal na sociální síť. „K 27. listopadu bylo vybráno okolo 500 000 liber.“

Ani tato částka ale k setrvání japonského závodníka u Sauberu nestačila. Pilot ale zároveň potvrdil, že je v posledních dnech v kontaktu s jiným týmem, s největší pravděpodobností je to Force India. „Máme tu některá možná řešení, která by znamenala mé setrvání ve Formuli 1, nicméně podmínkou všech stájí je dostatek finančních prostředků. Stále čekáme, jak moc se ještě rozšíří finance ze sbírky, to bude klíčové,“ uvedl závěrem.

Kromě Force Indie je ve hře o japonského závodníka také Caterham.

Sdílejte na:
Zavřít