Kimiho budoucnost u Ferrari závisí na jeho výsledcích

Kimiho budoucnost u Ferrari závisí na jeho výsledcích

Šéf italského týmu Maurizio Arrivabene rád prodlouží spolupráci s Räikkönenem, pokud bude finský závodník i nadále předvádět konkurenceschopné výsledky.

Aktuální smlouva Kimiho Räikkönena s týmem Ferrari vyprší na konci sezóny 2015, finský pilot po svém návratu do stáje z Maranella zatím velkou díru do světa neudělal, po prvních závodech letošního ročníku se ale zdá, že se blýská na lepší časy.

Není vyloučeno že pětatřicetiletý Räikkönen s týmem smlouvu prodlouží. Podle šéfa stáje Maurizia Arrivabeneho bude hodně záležet na tom, jaké bude šampión z roku 2007 předvádět výsledky.

V letošní sezóně zaznamenal Fin pouze jedno umístění na stupních vítězů, zatímco stájový kolega Sebastian Vettel se mezi nejlepší tři vešel hned pětkrát, z toho jednou zvítězil.

I když tedy Räikkönen na svého parťáka ztrácí, Arrivabene nevylučuje jeho setrvání u týmu. „Jak jsem řekl, všechno záleží na výsledcích. Pokud splní cíle, které jsme si dali před začátkem sezóny, proč by neměl setrvat?“ ptá se boss Ferrari.

„Zejména dobré výkony a pravidelný zisk mistrovských bodů,“ odpověděl Arrivabene na otázku, jaké vlastně jsou požadavky po finském závodníkovi. „Mluvil jsem o tom s ním na rovinu a on ví, jaká je situace. Čím více mistrovských bodů získá, tím větší šance na setrvání u týmu má,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít