Kimi: Mohli jsme vyhrát

Kimi: Mohli jsme vyhrát

Kimi Räikkönen byl spokojený s tím, že dokončil před lídrem šampionátu Sebastianem Vettelem, ale cítí, že mohl bojovat o vítězství, kdyby si to neztížil během kvalifikace v sobotu.

Jeho týmový kolega Romain Grosjean v sobotu zajel třetí nejrychlejší čas v poslední části kvalifikace, pokazil si závod obdržením penalizace za vyjetí mimo trať a získání výhody během předjíždění Massy, a po zbytek závodu strádal a dokončil až na šestém místě.

Räikkönen na druhou stranu vsadil na dvou zastávkovou strategii a vyplatilo se mu to, protože dokončil na druhém místě před svým největším soupeřem v šampionátu Sebastianem Vettelem. Tento výsledek ho v šampionátu také vrátil na druhé místo před Fernanda Alonsa.

(foto: planetf1.com)

A ačkoli byl Fin s druhým místem potěšen, ví, že se musí zlepšit v kvalifikaci a přestat dělat zbytečné chyby.

„Pořád si během sobot dělám život těžším a platím za to v závodech,“ řekl. „Měli jsme výborné auto, udělali jsme dvě zastávky, ke konci to bylo těsné se Sebem, ale nakonec se nám podařilo získat slušné body. Cítil jsem, že pneumatiky byly ke konci pořád v pohodě a neměl jsem žádné pochybnosti o tom, že se mi Seba podaří udržet za sebou, protože jsem měl slušnou rychlost. Tým pracoval skvěle, všechno dobře vyšlo, ale naneštěstí pro mě včerejší kvalifikace nebyla lehká, jinak bychom mohli bojovat o vítězství.“

Bez zajímavosti není ani složení pódia. Už čtyřikrát se totiž stalo, že první zde skončil Lewis Hamilton a druhý právě Räikkönen. Stalo se tak v letech 2007, 2009, 2012 a teď v roce 2013.

Sdílejte na:
Zavřít