Kimi Lotus miluje, tvrdí Boullier

Kimi Lotus miluje, tvrdí Boullier

Eric Boullier věří, že se Lotusu podaří udržet Kimiho Räikkönena v týmu i pro příští sezónu, spoléhá hlavně na to, že by finský závodník neopustil tým, který má tolik rád.

Kimi Räikkönen byl v minulých týdnech spojován s možným přesunem do stáje Red Bull, kde by mohl nahradit Marka Webbera, jeho manažér Steve Robertson ale tvrdí, že jednání skončila již před nějakým časem a neúspěšně.

Podle nových informací ale není Red Bull jediným špičkovým týmem, který má o služby šampióna z roku 2007 zájem, ve hře je teoreticky i Ferrari, které se s největší pravděpodobností rozhodně pro příští sezónu vyměnit nevýrazného Felipeho Massu.

Šéf stáje Lotus Eric Boullier ale věří, že Kimi Räikkönen u Lotusu setrvá minimálně další sezónu, protože tým miluje a je v něm spokojený.

„Jsem o tom přesvědčený,“ reagoval Boullier na otázku, zda-li se Lotusu podaří udržet Kimiho Räikkönena i pro příští sezónu.

„Miluje tým, je rád za prostředí a tým lidí, který je postavený kolem něj. Kimi je opravdu výjimečný závodník, jeho závodní rychlost je pozoruhodná, může startovat z jakékoliv pozice a vždy máte jistotu, že si v závodě nalezne cestu kupředu.“

„Jsou to především jeho schopnosti, které dělají tak dobré výsledky, samozřejmě ale také dobře připravený vůz,“ dodává Boullier.

Sdílejte na:
Zavřít