Kdo využil týmovou režii během první VC v Austrálii

Kdo využil týmovou režii během první VC v Austrálii

Ve VC Malajsie se dostala do středu pozornosti týmová režie Red Bullu a Mercedesu a mnoho fanoušků F1 bylo pobouřeno způsobem, jak ji ony dva týmy využily. Kdo další ale používá týmovou režii?

Už v Austrálii daly nejméně tři týmy najevo, kterého svého pilota preferují na přední pozici. Už ve třináctém kole se do vysílačky Charlese Pica, jednoho z pilotů Caterhamu, ozvala věta „Giedo tě nechá předjet na hlavní rovince, použij DRS.“ a tak se také stalo. Nabízí se otázka, zda-li použitím DRS tým zdůraznil, aby měl Pic větší jistotu při předjíždění, nebo aby to vypadalo jako běžný závodní souboj.

Podobně to chtěl udělat Williams, avšak s menším úspěchem. Po pit stopech v šestnáctém kole byl Fin Valtteri Bottas informován, že Pastor Maldonado je rychlejší než on, aby ho nezdržoval. Ovšem tak se nestalo a Maldonado odjel několik kol těsně za svým týmovým kolegou, avšak nebyl schopen ho předjet. Poté začal ztrácet a byl pozadu o pět sekund, když byl Bottas povolán opět do boxů, ale hned na to Maldonado vjel do štěrku a závod pro něj skončil.

Di Resta se ke konci závodu dostal těsně za svého staronového kolegu Sutila, který se trápil s ojetými super měkkými pneumatikami. Tým di Restovi přikázal držet pozici, ačkoli byl Brit značně rychlejší. Stejně jako Nico Rosberg v Malajsii tým poslechl. Po závodě se ovšem vyjádřil, že to bylo nefér, že ho tým zastavil.

Toto všechno byly potvrzené týmové příkazy přes týmové rádio, ovšem vynořily se i spekulace o Massovo předání pozice Fernandu Alonsovi poté, co Španěl zajel brzo do boxů. To však nebylo potvrzeno jak rádiovou komunikací, tak ani vyjádřením někoho z týmu.

Sdílejte na:
Zavřít