Kaltenbornová: Gutiérrez ještě nepředvedl svůj potenciál

Kaltenbornová: Gutiérrez ještě nepředvedl svůj potenciál

Šéfka týmu Sauber, Monisha Kaltenbornová, řekla, že při angažování Estebana Gutiérreze hrály peníze až druhou roli.

Švýcarská stáj se po úspěšné loňské sezóně rozhodla pro kompletní obměnu pilotů. Poté, co pilot Sauberu, Mexičan Sergio Pérez Mendoza, odešel do McLarenu a Sauber se rozloučil s Kamuiem Kobayashim, přišla do týmu úplně nová dvojice jezdců. Prvním z nich je Nico Hülkenberg, který k týmu přestoupil od konkurenční Force Indie. Druhým je nováček Esteban Gutiérrez z Mexika, kterého stejně jako jeho krajana Péreze, sponzoruje nejbohatší muž světa Carlos Slim.

Sauber je kvůli angažování mladého Mexičana kritizován, neboť se zdá, že se k tomu tým rozhodl pouze kvůli finanční podpoře z Mexika a jeho jezdecké schopnosti byly až na druhém místě. Šéfka týmu Sauber, Monisha Kaltenbornová, však Gutiérreze obhajuje a říká, že jeho čas teprve přijde. „Esteban je skvělý jezdec a věřím, že zopakuje úspěch Sergia Péreze. Při jeho angažování rozhodně nehrály hlavní roly peníze, ale jeho výsledky z GP2 a testování s naším týmem.“

Sauber, který letos očekával další zlepšení, je na tom tento rok zatím docela špatně. Sice má stejně bodů jako McLaren, ale ten je na tom také velmi bídně. Naopak spokojená je se svými výsledky Force India, kterou opustil již zmíněný Nico Hülkenberg a zamířil právě do Sauberu.

Sdílejte na:
Zavřít