K odchodu jsem se chystal již v roce 2012, přiznal Webber

K odchodu jsem se chystal již v roce 2012, přiznal Webber

Australan Mark Webber se v jednom z posledních rozhovorů nechal slyšet, že již na konci sezóny 2012 byl velmi blízko k odchodu z Formule 1, nakonec se ale v šampionátu rozhodl setrvat.

V roce 2012 byl australský pilot Mark Webber jen ve stínu svého stájového kolegy Sebastiana Vettela. Zatímco Němec si v posledním závodě sezóny šestým místem zajistil svůj třetí mistrovský titul, Mark Webber skončil v šampionátu až šestý a z vítězství ve Velké ceně se ten rok radoval pouze dvakrát – v Monaku a Velké Británii.

Již tenkrát měl totiž Webber na stole nabídku od Porsche k závodění v závodních speciálech. Tímto směrem se ale Australan rozhodl vydat až o rok později a ve Formuli 1 tak působil dlouhých 12 sezón.

„Odchod z Formule 1 byl perfektně načasován,“ nechal se slyšet sedmatřicetiletý závodník pro Crash.net. „Cítil jsem, že jsem se již dostal k závěru své kariéry a měl jsem příležitost jí ukončit sám.“

„Byl jsem velmi blízko odchodu z Formule 1 již v roce 2012, ale nakonec jsem se rozhodl, že ještě jednu sezónu v tomto šampionátu zůstanu, již tehdy jsem ale měl příležitost závodit pro Porsche. Byli jsme v kontaktu poměrně dlouho a samozřejmě mám radost, že mohu pro tento tým závodit.“

Na své první úspěchy s novým týmem nemusel Mark Webber dlouho čekat, na stupně vítězů dosáhl společně s Timem Bernhardem a Brendonem Hartleym v šestihodinovém závodě na britském okruhu Silverstone, kde si tato trojice jezdců dojel pro třetí příčku.

A i když připouští, že mu některé prvky Formule 1 chybí, například okruh v Suzuka nebo napínavé kvalifikace, užívá si nových výzev v podobě vytrvalostních závodů. „Formule 1 byla můj velký sen a celý můj život, proto jsem v roce 1995 opustil svou rodnou Austrálii a závodil v různých monopostech, abych se propracoval až sem. Právě Formule 1 mě naučila být profesionálem 24 hodin a 7 dní v týdnu,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít