Jsem připraven závodit pro Mercedes, prohlásil po testovacích jízdách Wehrlein

Jsem připraven závodit pro Mercedes, prohlásil po testovacích jízdách Wehrlein

Stále více se spekuluje o odchodu Nica Rosberga z Mercedesu a jeho možné náhradě. Kromě šuškání o Fernandu Alonsovi by měl na prestižní závodní sedačku zálusk také mladík z líhně německého týmu – Pascal Wehrlein.

Nico Rosberg působí v Mercedesu od roku 2010, kdy tvořil jezdeckou dvojici s Michaelem Schumacherem. Německý závodník však ve stříbrném šípu nikdy nedosáhl na vytoužený mistrovský titul. Zdá se, že letos by se na něj konečně mohlo usmát štěstí. I přes nedokončený závod ve Španělsku je ve vedení šampionátu s masivním náskokem na druhého Kimiho Räikkönena i stájového kolegu Lewise Hamiltona.

Ať už Rosberg s Mercedesem letos získá titul nebo ne, stále více se spekuluje o jeho možném odchodu. Tým by mohl opustit už na konci tohoto ročníku a zahraniční média už mají jasno i o jeho budoucím angažmá. U Ferrari by mohl nahradit Kimiho Räikkönena a tvořit tak jezdeckou dvojici se Sebastianem Vettelem.

Pokud by tomu tak skutečně bylo, Mercedes by vedle Lewise Hamiltona potřeboval sehnat kvalitní náhradu. Před několika dny se objevila spekulace, že Rosberga by u stříbrných šípů vystřídal Fernando Alonso. Samotný tým potvrdil, že pokud Němec skutečně odejde, Alonso by byl na užším seznamu.

Zájem o prestižní sedačku by pochopitelně měl také Pascal Wehrlein, odchovanec Mercedesu. Šampion DTM má za sebou debut ve Formuli 1 s týmem Manor a zatím se předvádí ve velmi dobrém světle. V úterý a ve středu dostal ve španělské Barceloně příležitost testovat s vozem Mercedes a vedl si opravdu dobře. Když se ho jeden z novinářů zeptal, jestli by na závodní sedačku u úřadujících mistrů byl připraven, s odpovědí neváhal. „Zcela jistě ano,“ řekl.

Sdílejte na:
Zavřít