Jos Verstappen: Max je na nové výzvy připraven

Jos Verstappen: Max je na nové výzvy připraven

Bývalý závodník Formule 1 a otec nejmladšího závodníka, který v roce 2015 vstoupí do královny motorismu, tvrdí, že jeho syn je na formuli 1 dostatečně připraven, dokáže se přizpůsobovat a učí se ohromně rychle.

Max Verstappen, který v září oslaví své teprve sedmnácté narozeniny, se stane nejmladším pilotem Formule 1 v historii tohoto sportu, ve stáji Toro Rosso se stane stájovým kolegou dvacetiletého ruského jezdce Daniila Kvyata.

Samozřejmě, že angažování tak mladého závodníka vyvolalo vlnu diskuzí a jeho otec Jos, který za svou kariéru prošel týmy jako Benetton, Stewart nebo Minardi přiznává, že několik posledních týdnů byl pořádně nervózní. „Posledních pár týdnů bylo hodně neskutečných, byli jsme uprostřed jednání a toho všeho, vše se pomalu ale jistě vyvíjelo dobře,“ nechal se slyšet bývalý pilot Formule 1.

„Příští měsíc oslaví své sedmnácté narozeniny a je na cestě do Formule 1. Nebude mít příliš mnoho zkušeností, ale nakonec si myslím, že to bylo opravdu dobře promyšlené rozhodnutí. Jsem ten, kdo může říci s absolutní jistotou, že Max se dokáže přizpůsobovat a novým věcem se učí neskutečně rychle,“ řekl dále Verstappen starší.

Někteří kritici navrhují, že by měl Max nejprve projít nižšími sériemi jako je GP2, protože skok z této závodní série do Formule 1 již není tak velký, to ale Jos odmítá. „Spousta jezdců se do Formule 1 dostala, aniž by závodila v sérii GP2, všechno jsme pečlivě probrali s Maxem i vedením Red Bullu a nakonec jsme došli k názoru, že Formule 1 bude pro Maxe ta nejlepší volba,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít