Jonathan Palmer připravuje nový okruh ve Francii

Jonathan Palmer připravuje nový okruh ve Francii

Od roku 2008 chybí Francie v kalendáři Formule 1. Okruh Magny Cours, jehož popularita je nepřímo úměrná vzdálenosti od jakéhokoli letiště, není považován za nejlepší místo jak pro týmy, tak pro fanoušky. Je možné, že Jonathan Palmer, otec Jolyona Palmera, bude chtít tuto situaci napravit. Jisté je, že Palmer pracuje na novém a moderním okruhu ve Francii.

Prostřednictvím své společnosti Motorsport Vision, která je momentálně mimo jiné vlastníkem okruhu Brands Hatch, Oulton Park, Snetterton a Cadwell Park, získal bývalou leteckou základnu USA v Laon-Couvron, Aisne. Jak bylo oznámeno v Auto Hebdo, prostor v Aisne se nachází jen pár desítek kilometrů od Paříže, což značně usnadňuje přístup jak týmům, tak i fanouškům.

Podle zveřejnění Aisne Nouvelle, místních novin, práce na okruhu začnou až v roce 2017 s cílem otevřít ho v následujícím roce. V této věci sám Palmer říká, že v této zóně vidí hodně potenciálu: „Je to místo, které má budoucnost.“

„Náš nákup letecké základny Laon-Couvron je ohromně vzrušujícím mezníkem pro MSV, díky kterému náš podnik v příštích deseti letech výrazně vzroste. Dychtili jsme po expanzi do Evropy a zacílili jsme na tuto oblast, která se nachází na půl cesty mezi Paříží a Bruselem, takže náš okruh Laon Autodrome nebude sloužit jen pro francouzský trh, ale bude stejně tak důležitý i pro severní Evropu.“

Zatím se o možnosti, že by Velká Cena Francie mohla mít působiště, které by jí pomohlo vrátit se do kalendáře Formule 1, nemluvilo. Nicméně je jasné, že nová dráha by mohla být zajímavou a FIA ji bude chtít prozkoumat. Zvláště, když je Renault blízko návratu do královny motosportu, ve které se nacházejí konkurenceschopní francouzští piloti.

Zdroj: laf1.es, autosport.com

Sdílejte na:
Zavřít