Joey Mawson po Sachsenringu na čele německé F4

Joey Mawson po Sachsenringu na čele německé F4

Téměř čtyřicet mladých nadějí bojovalo minulý víkend o body německé ADAC-Formel-4. Mezi nimi se objevila i známá jména, jako Schumacher, Gachot, Engstler, nebo Preining – nejvíce bodů si domů ze Saska ovšem odvezl Mike-David Ortmann.

Pole position pro první závod v sobotu si vybojoval osmnáctiletý Kim Luis Schramm z týmu Ralfa Schumachera. Na startu ale nereagoval optimálně a po první kombinaci zatáček byl za Mikem-Davidem Ortmannem (Team Mücke) a Australcem Joey Mawsonem (Van Amersfoort) jen třetí. Závod byl bohužel poznamenán častými neutralizacemi a první tři své pozice v tomto pořadí udrželi až do cíle. Také syn Michaela Schumachera, Mike, nevyrazil ze svého druhého startovního místa nejlépe a v cíli se proto jezdec týmu Prema musel spokojit se čtvrtou pozicí.

Mick Schumacher byl nejlepším kvalifikantem do druhého závodu a tentokrát tuto výhodu dokázal optimálně využít. Sedmnáctiletý mladík vedl první dvě třetiny závodu, finále ovšem znovu patřilo sobotnímu vítězi Ortmannovi. „Mike a Joey přede mnou ztráceli hodně času bojem o první místo a řekl jsem si, že toho využiji. Zůstal jsem klidný a podařilo se!“ tak shrnul svůj závěrečný podařený útok na prvenství Ortmann. Schumacher skončil druhý a Mawson třetí. Body sebralo výborným sedmým místem i nejrychlejší děvče v poli, patnáctiletá Sophie Floerschová z Mnichova.   

Do posledního závodu víkendu startuje ve Formuli 4 prvních deset sobotního závodu v obráceném pořadí. Joey Mawson proto směl vyrazit až z devátého místa, přesto se po 18 kolech korunoval velkým vítězem. Vyhrál před Finem Laaksonenem a Dánem Nielsenem a úspěšně tím budoval i své prvenství v celkové tabulce.

Celkové pořadí ADAC-Formel 4 po šesti závodech

1. Joey Mawson, Van Amersfoort                  126 b.
2. Mick Schumacher, Prema                            91 b.
3. Mike-David Ortmann, Muecke                     71 b.
4. Kim Luis Schramm, US                                69 b.
5. Jannes Fittje, US                                          53 b.
6. Nicklas Nielsen, Neuhauser                         38 b.
7. Simo Laaksonen, Motopark                         28 b.
8. Juan Manuak Correa, Prema                       26 b.
9. Thomas Preining, Lechner                           23 b.
10. Sophia Floerschová, Motopark                   21 b.

(foto: Roman Klemm)

Sdílejte na:
Zavřít