Jezdci s novou kvalifikací nejsou spokojeni, přiznal Pérez. Je příliš složitá

Jezdci s novou kvalifikací nejsou spokojeni, přiznal Pérez. Je příliš složitá

Závodníci Formule 1 nevítají změny kvalifikačního formátu s nadšením. Sergio Pérez po hromadné schůzce přiznal, že piloti nový systém považují za příliš složitý.

Charlie Whiting, závodní ředitel Mezinárodní automobilové federace, se po středečních testech sešel s několika jezdci a probírali navrhované změny v kvalifikačním formátu Formule 1. Poslední varianta zní, že v první a druhé části kvalifikace budou jezdci vypadávat postupně, v té závěrečné pak klasicky, jak jsme byli zvyklí do teď.

„Nejsme s novými plány ohledně změn v kvalifikaci příliš spokojeni,“ hovořil Pérez pro Sky Sports News po setkání. „Uvidíme, jestli tato změna nakonec projde. Myslíme si, že by to pro fanoušky bylo velmi složité, protože složité je to i pro nás. Také jsme se shodli na názoru, že současná kvalifikace byla dobrá a nebyl žádný důvod ji měnit,“ řekl dále mexický závodník.

Mezitím se Kevin Magnussen nechal slyšet, že pro jezdce a týmy by bylo mnohem snazší, kdyby finální rozhodnutí přišlo co nejdříve. „Uvidíme, co se stane. Říkáme jen svůj názor, nerozhodujeme o tom. Bylo by pro nás ale lepší, kdybychom definitivní rozhodnutí znali teď, ne až později. Měli bychom tak více času na přípravu,“ uvedl pilot stáje Renault.

Světová rada motoristického sportu by měla definitivní rozhodnutí přinést v pátek.

Sdílejte na:
Zavřít