Jezdci jsou před závodem v Mexiku plní očekávání

Jezdci jsou před závodem v Mexiku plní očekávání

Piloti si vychutnávají návrat Formule 1 do Mexika a na upraveném okruhu očekávají zajímavý závod.

Mexiko hostilo závod Formule 1 naposledy v roce 1992. Po velkých úpravách okruhu Autódromo Hermanos Rodríguez se královna motorsportu do této země vrátila a jezdci jsou plní očekávání, co že závodní víkend v těchto končinách přinese.

Od posledního závodu se toho změnilo hodně. S tratí si pohrál vyhlášený návrhář okruhů Hermann Tilke. Cílová rovinka byla prodloužena a vozy na ní budou dosahovat rychlosti kolem 330 km/h. Byly postaveny nové tribuny a došlo také na velkou rekonstrukci pit lane a zázemí, která údajně vyšla na 50 milionů dolarů.

I když se žádný ze závodníků ve startovním poli po novém okruhu ještě neprojel, měli možnost jej vyzkoušet na týmových simulátorech. A očekávají zábavný závod. „Po okruhu jsem se prošel a vyzkoušel si ho na simulátoru,“ řekl na čtvrteční tiskové konferenci Fernando Alonso. „Vypadá to zajímavě. Je tu více částí okruhu s různými vlastnostmi. Bude to velká výzva pro inženýry, najít to nejlepší možné nastavení vozu. Poslední sektor pro nás a fanoušky bude asi nejzajímavější. Budeme tak blízko k tisícům lidem,“ řekl o nadcházejícím závodě v Mexiku Španěl.

Plno novinek si všímá také Carlos Sainz. „Nový asfalt, nové opotřebení pneumatik, nové strategie. Několik dlouhých rovinek by také mohlo zamíchat pořadím. Pokud se naplní předpověď a bude pršet, mohl by to být skutečně zajímavý závod,“ uvedl pilot stáje Toro Rosso.

Velká očekávání má před mexickou velkou cenou také Pastor Maldonado. „Opravdu se na tento závod těším. Hodně zapracovali na obnově okruhu, ale teď toho o něm příliš říct nemůžeme. Musíme počkat, až sedneme do vozu a poprvé jej vyzkoušíme. Jsem si ale na 100 % jistý, že to bude velkolepé,“ dodal Venezuelan. 

Sdílejte na:
Zavřít