Jezdcem dne se v Číně stal Daniel Ricciardo

Jezdcem dne se v Číně stal Daniel Ricciardo

V anketě Jezdec dne zvítězil ve Velké ceně Číny Daniel Ricciardo. Australský pilot Red Bullu si dnes dojel v Šanghaji pro své první letošní vítězství, které bylo jeho šestým triumfem ve Formuli 1.

V anketě Jezdec dne jsme v úvodních třech závodech letošní sezony byli svědky trojice různých vítězů. Po vítězství Fernanda Alonsa v Melbourne(5. místo) a Pierre Gaslyho v Bahrajnu(4. místo) fanoušci zvolili nejlepším jezdcem Velké ceny Číny Daniela Ricciarda, který si dnes dojel pro vítězství.

Pilot Red Bullu odstartoval do dnešního závodu ze šesté příčky. Tu držel také po jeho startu. Po zastávce v boxech ovšem spadl Kimi Räikkönen až na šestou pozici, neboť na závodní dráze setrval před svým pitstopem příliš dlouhou dobu a ztratil tak drahocenný čas. V tu chvíli patřila Australanovi pátá příčka. Zlom ve třetím závodě letošní sezony nastal ovšem v 31. kole, kdy Pierre Gasly sestřelil svého stájového kolegu Brendona Hartleyho. Po tomto incidentu zůstaly ve 14. zatáčce ležet úlomky a ředitelství závodu se rozhodlo povolat na trať safety car. Výjezdu zpomalovacího vozu se rozhodl Red Bull využít k zavolání svých pilotů ke druhému pitstopu. A tento risk se nakonec stal ziskem. Ricciardo sice za svou druhou návštěvu mechaniků zaplatil pádem na šesté místo, na něm ale ovšem nesetrval příliš dlouho. Australský závodník se totiž postupně vypořádal s Kimi Räikkönenem, poté využil chyby svého stájového kolegy Maxe Verstappena, jeho další obětí se stal Lewis Hamilton, po němž přišel na řadu Sebastian Vettel a nakonec si Ricciardo smlsnul také na lídrovi závodu Valtterim Bottasovi. Své vedení se po posunu na první místo již nikomu nepřepustil a s náskokem téměř devíti vteřin si dojel pro své šesté vítězství v kariéře, na které čekal od loňské Velké ceny Ázerbajdžánu.

Z ocenění Jezdec dne se dnes Ricciardo mohl těšit již počtvrté. V minulosti v této anketě zvítězil také ve Velké ceně Německa 2016, Velké ceně Velké Británie 2017 a naposledy ve Velké ceně Itálie 2017.

 

Sdílejte na:
Zavřít