Jezdcem dne byl v Melbourne zvolen Fernando Alonso

Jezdcem dne byl v Melbourne zvolen Fernando Alonso

Španěl dokončil úvodní závod sezony na pátém místě.

Také v letošní sezoně budou moci fanoušci královny motorsportu na oficiálním webu Formula1.com hlasovat o jezdci dne. Z prvního letošního hlasování vzešel vítězně Fernando Alonso.

Pilot Mclarenu obsadil v první velké ceně letošní sezony v Melbourne pátou pozici, kterou v závěru závodu uhájil před hladovým pilotem Red Bullu Maxem Verstappenem. Španělovi dopomohl ke slušnému výsledku také virtuální safety car, který byl vyhlášen poté, co Romain Grosjean odstavil vůz za druhou zatáčkou. Alonso během této fáze zamířil ke svým mechanikům a tímto rozhodnutím vydělal několik pozic. Dvojnásobný mistr světa z let 2005 a 2006 tak získal pro nové spojení Mclaren-Renault 10 bodů hned při jeho premiéře. Na bodové konto Mclarenu přispěl dnes také jeho stájový kolega Stoffel Vandoorne. Belgičan získal dva body za deváté místo.

Je to vůbec poprvé od vzniku ankety, kdy byl Alonso tímto oceněním honorován. Titul jezdec dne začal být udělován od roku 2016 a prvním, kdo jej získal, byl před dvěma lety právě zde v Melbourne pilot tehdy nové stáje Haas Romain Grosjean, který hned při debutu tohoto týmu dokončil závod na šesté pozici. Tímto výsledkem dostal Grosjean celý tým do euforie. Naopak dnes byla nálada u Francouze a v táboře amerického týmu jistě zcela odlišná. Nejúspěšnějšími jezdci jsou v historii této ankety Sebastian Vettel a Max Verstappen, kteří byli jezdcem dne zvoleni desetkrát.

Sdílejte na:
Zavřít