Je to strašný moment, popisuje prohru v boji o titul Vettel

Je to strašný moment, popisuje prohru v boji o titul Vettel

Němec ve Velké ceně Mexika definitivně ztratil šanci stát se světovým šampionem Formule 1 v sezóně 2018. V závodě sice po dlouhé době porazil Lewise Hamiltona, výsledek už mu však nestačil.

Sebastian Vettel přiznal, že prohrát souboj o titul mistra světa Formule 1 je strašný moment.

Němec v uplynulé Velké ceně Mexika potřeboval vyhrát, přičemž lídr šampionátu Lewis Hamilton nesměl dojet lépe než osmý, aby se bitva o titul přesunula na brazilský Interlagos. Vettel sice Hamiltona poprvé od vyhraného závodu v Belgii porazil, v cíli byl však pouze druhý, zatímco Brit čtvrtým místem mohl slavit pátou korunovaci světovým šampionem.

„Je to strašný moment,“ řekl Vettel. „Dáte do toho tolik úsilí, a i když víte, že se to blíží, dával jsem o matice pozor, takže jsem si to dokázal spočítat, snažíte se to udržet, jak nejdéle to jde.

Už potřetí v životě jsem zažil takové zklamání, když si jednoho dne uvědomíte, že už ten šampionát nemůžete vyhrát, nejsou to veselé dny.

Projde vám hlavou ne jeden moment, ale celý rok a ta práce, kterou jste vynaložili, všechno to úsilí od konce minulého roku až dosud. Měli jsme svoje šance, většinu z nich jsme využili. Některé možná ne. Nakonec jsme ale nebyli dost dobří.“

Vettel po závodě přerušil svůj rozhovor, aby zašel pogratulovat Hamiltonovi k pátému titulu.

„Celý rok jel naprosto skvěle,“ řekl Vettel o svém soupeři. „Z nás dvou byl tím lepším. Řekl jsem mu, že je to zasloužené a aby si to užil. Číslo pět, to už je něco neskutečného.

Hlavně jsem mu tedy pogratuloval a řekl mu, ať zabere i pro příští rok a pověděl jsem mu, že já do toho dám všechno, abych s ním zase bojoval.“

29. října 2018

Sdílejte na:
Zavřít