Je to jako vítězství, radoval se ze zisku pódia Grosjean

Je to jako vítězství, radoval se ze zisku pódia Grosjean

Speciální, zvláštní, neuvěřitelné. To je jen hrstka slov, kterými pilot Lotusu Romain Grosjean popisoval pódiové umístění z nedělní Velké ceny Belgie. Není divu, na stupně vítězů zavítal poprvé od roku 2013.

Několik měsíců na takový den čekal. Francouzský závodník Romain Grosjean se na stupních vítězů naposledy umístil ve Velké ceně USA 2013, kde dojel druhý. Maximem v letošní sezóně bylo sedmé místo, vše se ale změnilo během nedělního odpoledne v Belgii, kde se pilot stáje Lotus i díky vypadnutí Sebastiana Vettela umístil na třetí příčce.

S formou francouzského pilota to vypadalo dobře už během kvalifikace, kde si vyjel čtvrtou příčku. Do závodu však startoval z pozice deváté, musel si totiž odpykat trest za výměnu převodovky. Ani to jej ale nezastavilo v honbě za desátým pódiem v kariéře.

„Kluci v týmu tvrdě pracovali, aby dostali vůz tam, kde byl dnes. Stát tu je pro mě opravdu velmi speciální, je to jako zisk vítězství,“ popisoval své pocity krátce po závěru závodu Grosjean. „Byl to neuvěřitelný víkend. Pořád nemohu uvěřit, že jsme se probojovali až na stupně vítězů,“ dodal Francouz, který se nachází na deváté příčce v šampionátu jezdců.

Sledujte SvětFormule.cz na Facebooku a Twitteru.

Sdílejte na:
Zavřít