Je to jako kdybych lítal, užívá si dominanci Vettel

Je to jako kdybych lítal, užívá si dominanci Vettel

Sebastian Vettel si jel ve Velké ceně Abú Dhabí svou vlastní ligu, svou rychlost v rozhovoru po závodě přirovnával k tomu, že se v některých momentech cítil, jako by lítal.

Čtyřnásobný mistr světa odstartoval do nedělního závodu ze druhé příčky, do první řady se postavil společně se stájovým kolegou Markem Webberem. Před toho se ale dostal hned v první zatáčce, před sebe již nikoho nepustil a dojel si pro své sedmé vítězství v řadě.

Nakonec skončil německý závodník na první příčce s náskokem přes půl minuty na svého stájového kolegu Marka Webbera a není tedy divu, že své jedenácté vítězství v letošní sezóně oslavil znovu kouřovými „donuty“.

„Vůz byl připraven naprosto geniálně, naprosto geniálně, nemám co bych mohl vytknout,“ zářil po závodě štěstím Vettel, který minulý závodní víkend v Indii oslavil svůj čtvrtý mistrovský titul v řadě.

„V některých fázích závodu jsem si připadal, jako bych skutečně letěl. Velmi děkuji týmu za skvěle připravený vůz, ale také Renaultu za výborný motor, všichni odvádí naprosto skvělou práci a doufám, že v příští sezóně budeme mít minimálně stejně dobře připravené motory,“ nechal se slyšet Němec.

Na otázku, jak je možné, že se mu opět podařilo najet na své soupeře takový náskok, Vettel zavtipkoval: „Samozřejmě mi velmi pomohla trakční kontrola, kterou používáme již několik závodů.“

Sdílejte na:
Zavřít