Je těžké zůstat motivovaný, přiznává Webber

Je těžké zůstat motivovaný, přiznává Webber

Australský závodník stáje Red Bull přiznal, že jen velmi těžko hledá motivaci pro závěr jeho poslední sezóny ve Formuli 1, konec tohoto ročníku i své kariéry si chce ale užít.

Marka Webbera čeká poslední závod ve Formuli 1 letos v Brazílii, po odchodu z královny motorismu se odebere k závodům vozů Porsche.

Velmi smutný pohled se naskytne, pokud porovnáme výsledky staronového šampióna Sebastiana Vettela a právě jeho stájového kolegy Marka Webbera. Zatímco německý závodník si svůj čtvrtý titul v řadě zajistil se značným předstihem a letos zaznamenal 10 vítězství, Australan Webber nezískal v roce 2013 vítězství jediné.

Z posledních čtyřech závodů navíc Mark Webber musel třikrát odstoupit kvůli technickým problémům, i proto přiznává, že jen velmi těžké hledá motivaci do závěru ročníku.

„Nejsem dvaadvacetiletý mladík, je mi 37 a mám za sebou přes 200 závodů, zkrátka mi trochu dochází šťáva,“ nechal se slyšet Australan.

„Na konci dne se mi to ale vždy rozleží v hlavě a já jsem rád, že mohu v této společnosti závodit. Respektuji všechny své soupeře a chci si závěr mé kariéry ve Formuli 1 naplno užít,“ řekl dále.

Nejblíže k zisku mistrovského titulu měl Mark Webber v roce 2010, šanci na jeho zisk ale ztratil v posledním závodě v Abú Dhabi. „Kdybych býval v té době získal mistrovský titul, asi by odchod z Formule 1 nebyl nejlepším rozhodnutím, bohužel se tak ale nestalo,“ nechal se slyšet.

„Adrian Newey je pravděpodobně tím nejhlavnějším důvodem, proč ve Formuli 1 ještě jsem a závodím, protože řídit jeho vozy je něco, co mě stále dokáže velmi naplňovat,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít