Jaká bude letošní sezóna?

Jaká bude letošní sezóna?

Sezóna 2013 má velké šance stát se jednou z nejfantastičtějších sezón v historii. I když začínají předsezónní testy za necelý měsíc, již nyní se podíváme na zajímavosti letošního ročníku.

Vettel chce čtvrtý titul

Sebastian Vettel se chce stát čtvrtým mužem v historii, kterému se podaří získat čtyři tituly mistra světa. Vettel by rád zopakoval svou formu druhé poloviny roku 2012 a jeho tým pro to udělá maximum.

Alonso chce titul

Alonso je obecně považován za nejlepšího jezdce pole, ale již dlouho nevyhrál šampionát. Přesto chce získat titul. Jeho tým mu slibuje nejlepší techniku v poli, ale o tom, jestli se slib splní, můžeme jenom spekulovat.

Massa se vrací na vrchol

Vícemistr světa roku 2008 již u konce sezóny ukázal, že se vrací na vrchol. Příští rok chce být výraznou posilou Ferrari.

Pérez u McLarenu

Mladý Mexičan, který v posledních závodech pravidelně boural, bude příští rok po boku o deset let staršího Buttona ukazovat svůj opravdový jezdecký talent. Jeho vůz bude velmi kvalitní, a proto bude zajímavé sledovat souboj zkušeného Brita se svým nezkušeným, ale rychlým a dravým týmovým kolegou.

Hamilton opustil domov

Lewis Hamilton opustil stáj, která ho do Formule 1 dostala a vydal se vstříc nové vízvě u Mercedesu. Po boku svého  dlouholetého kamaráda Nica Rosberga předvede co bude schopný s německou technikou předvádět.

Co předvede Rosberg?

Nevýrazný syn legendy Formule 1 Keke Rosberga má za sebou velmi složitou sezónu, ve které sice poprvé vyhrál, ale zároveň mnohokrát boural nebo nedojel do cíle. O jeho kvalitě se vedou spekulace a je v jeho rukou, aby se předvedl v co nejlepším světle.

Lotus usiluje o titul

Lotus působil loni jako zjevení, kterému chyběla jediná věc: rychlost na jedno kolo, jinak byl Lotus velmi rychlý a spolehlivý. Nyní jsou cíle týmu z Enstone jasné: první titul po návratu do Formule 1.

Grosjean má velké ambice

Tomuto jezdci nemůžeme upřít, že má talent a na rozdíl od svého zkušeného týmového kolegy je opravdovou budoucností Lotusu. Grosjean slíbil, že se zásadně zlepší a zapracuje na své spolehlivosti tak, aby byl schopný co nejdéle bojovat o titul.

Hulk u Sauberu

Nico Hülkenberg přezdívaný Hulk má v letošní sezóně za cíl minimálně pódium a pokud bude monopost Sauber C32 srovnatelný s loňským C31, chce vyhrát alespoň jeden závod. Tato sezóna bude klíčová pro jeho další kariéru ve Formuli 1.

Nováčci

Očekávání od nováčků nejsou nikdy moc velké. Letošní nováčci Gutiérrez, Bottas a Chilton budou vedle svých zkušenějších týmových kolegů předvádět o kolik jsou slabší. Bude zajímavé sledovat, jak se se svými kolegy vypořádají Nico Hülkenberg, Pastor Maldonado a Timo Glock.

Bitva Toro Rosso

Stáj z italské Faenzy má za sebou nevydařenou sezónu. Motivace jezdců Jeana-Érica Vergneho, Daniela Ricciarda případně Antonia Félixe da Costy jsou o to větší, protože jeden z nich patrně nahradí Marka Webbera pro rok 2014.

Marussia vs. Caterham

Dvě stáje konce pole se chtějí opět přiblížit ostatním týmům a bojovat o bodované pozice. I přesto je čeká nelehký rok a velká bitva o peníze a posvátnou desátou příčku v Poháru konstruktérů.

19 nebo 20?

Stále není jisté, kolik se letos pojede závodů. Po odsunutí  Velké ceny v New Jersey na rok 2014 se neví, kdo tento podnik nahradí. Pokud se nikdo nenajde, čeká nás letos pouze 19 Velkých cen.

Změna DRS v kvalifikacích

Během kvalifikace se nesmí používat DRS kdekoliv, ale pouze v DRS sektorech.

Konec vystouplým nosům

Po dohodě týmů na zakrytí vystouplých nosů nás čeká sezóna s klasickými hladkými příděmi, na které jsme zvyklí z posledních let.

Více vzrušení v Q1

Protože nás opustila stáj HRT, musela se změnit pravidla kvalifikace. Během Q1 a Q2 vypadává vždy 6 jezdců a v Q3 klasických 10 bojujících o pole position. Bude zajímavé sledovat, kteří dva jezdci zavedených stájí nepostoupí z první části kvalifikace.

Sdílejte na:
Zavřít