Jak si vedli nováčci – Jules Bianchi

Jak si vedli nováčci – Jules Bianchi

Ve třetím díle se podíváme na výkony Julese Bianchiho, který Marussii ve své debutové sezoně zajistil desáté místo v konstruktérech.

Jules Bianchi je už dlouho členem programu Ferrari, v roce 2011 byl rezervním a testovacím pilotem Ferrari, zúčastnil se s Ferrari testu mladíků v Abu Dhabi a v roce 2012 byl testovacím pilotem Force Indie, kde do vozu usedl v devíti pátečních trénincích.

Tudíž vidíte, proč se od něj v letošní sezoně, kdy závodil za tým Marussia, čekalo více, než od Gieda van der Garda či Maxe Chiltona.

Hned ve své debutové kvalifikaci v Austrálii byl skoro o tři čtvrtě sekundy rychlejší než Chilton, a ve svém premiérovém závodě předjel Pastora Maldonada a Daniela Ricciarda v prvním kole a dokončil na parádním patnáctém místě.

Hned v druhém závodě své kariéry v Malajsii si dojel pro třinácté místo díky chytré strategii po startu z devatenáctého místa. Díky tomuto třináctému místu nakonec Marussie získala desáté místo v poháru konstruktérů a poprvé během čtyř let své existence porazila Caterham.

Celkově se mu během devatenácti závodů podařilo získat jedno třinácté místo, dvě patnáctá, tři šestnáctá, dvě sedmnáctá, pět osmnáctých, dvě devatenácté a jedno dvacáté. Odstoupil třikrát, což je na nováčka velmi slušný výsledek. V celkovém pořadí šampionátu se zařadil na devatenácté místo z dvaceti tří. Ve čtrnácti závodech ze šestnácti, které dojel, porazil svého týmového kolegu Chiltona. Zpravidla byl rychlejší i v kvalifikacích.

Během spekulací o potenciální náhradě Felipeho Massy ve Ferrari bylo jeho jméno několikrát zmíněno, avšak poté, co tým z Maranella oznámil Kimiho Räikkönena jako náhradu podepsal Bianchi další jednoletou smlouvu s Marussiií, místo má tudíž jisté.

V příštím díle Valtteri Bottas.

Sdílejte na:
Zavřít