I přes stížnosti top týmů Pirelli změny pneumatik pro letošní sezónu neplánuje

I přes stížnosti top týmů Pirelli změny pneumatik pro letošní sezónu neplánuje

Podle stájí Mercedes a Red Bull jsou letošní pneumatiky trestem pro většinu špičkových stájí, ale týmy jako Ferrari a Lotus si letošní obutí nemůžou vynachválit. Podle Paula Hemberyho se změn ve složení pneumatik v nejbližší době rozhodně nedočkáme.

Zástupci Mercedesu a Red Bullu v průběhu závodního víkendu v Malajsii navrhovaly, aby italská společnost Pirelli dovezla do Bahrajnu značně poupravené obutí pro jednotlivé vozy Formule 1.

Naproti nim stojí týmy, které jsou s výkonností pneumatik v letošní sezóně spokojeni, mezi ně patří například Ferrari nebo Lotus. Podle těchto stájí není důvod ke změnám, protože současné gumy nepředstavují žádné bezpečnostní riziko.

Stefano Domenicali se nechal slyšet, že v současné době je opravdu brzy na hodnocení pneumatik pro letošní ročník. „Není důvod propadat panice po dvou závodech,“ uvedl britským médiím.

Stejného názoru je i šéf Pirelli pro oddělení motosportu Paul Hembery, který stížnosti mistrovského Red Bullu ani Mercedesu nevyslyšel. „Pokud týmům vyhovíme a dostaneme některý z nich do značné výhody, můžeme mít vítěze šampionátu již na Monze,“ vyvrátil potencionální změny v pneumatikách Hembery.

Celá sága kolem pneumatik ale utichla v posledních dnech, možná právě proto, že týmy Red Bull a Mercedes obsadily v Malajsii první čtyři příčky. „Red Bull předvedl v Sepangu dobrý výkon. Možná chtějí být ještě o něco lepší na úkor pneumatik, ale je potřeba zvážit, že všechny stáje mají stejné podmínky.“

Paul Hembery je toho názoru, že většina týmů se snaží získat výhodu kdekoli je to možné. Ke změnám v pneumatikách by ale italskou společnost přesvědčilo pouze to, kdyby si na jejich výkonnost a degradaci stěžovaly všechny stáje startovního roštu.

Načasování těchto diskuzí také není pro Pirelli zrovna vhodné, protože probíhá právě v době, kdy Bernie Ecclestone společně s Mezinárodní automobilovou federací probírají, jak to bude s dodavateli pneumatik pro nadcházející ročníky. Hembery věří, že se novinek ohledně obutí pro příští sezóny dočkáme brzy.

Sdílejte na:
Zavřít