Hvězda Schumacher přijede do Prahy!

Hvězda Schumacher přijede do Prahy!

I přesto, že už dávno není nejlepším z nejlepších, nikdo mu neupře, že je stále jeden z nejslavnějších jezdců. A nyní se Schumacher poprvé rozhodl navštívit Prahu!

Schumacher navštíví hlavní město 28. června při příležitosti Mezinárodní automobilové federace FIA a také dni bezpečnosti provozu. Fanoušci, kteří by tuto nejslavnější postavu Formule 1 chtěli spatřit na vlastní oči, budou mít tuto možnost na Václavském náměstí, kde se celá akce bude konat.

„Schumacher je totiž nejen oslavovanou celebritou, ale také velmi důležitou tváří FIA. Je mostem mezi motosportem a kampaněmi pro bezpečnost,“ vysvětlil Oldřich Vaníček, šéf ÚAMK neboli českého automotoklubu, proč právě on zavítá k nám do Čech.

Schumacherovo heslo pro jeho návštěvu v Praze bude „Připoutejte se, prosím“. „Právě Michael Schumacher na mnoha závodech formule 1 i mimo ně ukazuje, že dvě vteřiny potřebné k zapnutí bezpečnostního pásu mohou zachránit život,“dodal Vaníček.

Jak přesně bude vypadat program na Václavském náměstí, se ještě dolaďuje. Schumacher se na místě ale objeví pravděpodobně kolem 16:00. „Že přijede, jsme věděli už poměrně dlouhou dobu, ale nesměli jsme to zveřejnit dříve, než jsme dostali svolení,” řekl prezident ÚAMK.

Jezdec stáje Mercedes se v současné chvíli drží na sedmnáctém místě a tak jeho sezóna není úplně nejvydařenější. Jak výhodná je sázka na Schumachera v jeho příštích závodech, musí posoudit fanoušci. Schumacher si však stěžuje, že díky novým pravidlům se podmínky velice ztížily a jezdci musí více myslet na pneumatiky než na to, kdo vyhraje.

Eva Liba

Sdílejte na:
Zavřít