Hülkenbergova váha není problém, říká Lotus

Hülkenbergova váha není problém, říká Lotus

Naděje Nica Hülkenberga na sedačku v Lotusu v příští sezoně se určitě zvýšily poté, co Lotus dal najevo, že při vybírání náhrady za Kimiho Räikkönena dá přednost talentu, než čímkoli jiným.

V posledních dnech se však začínají objevovat jisté pochyby, které zdůrazňují to, že příští rok budou chtít týmy při návrhu vozu ušetřit co nejvíce váhy, v čemž jim Hülkenberg moc nepomůže. Příští rok byl hmotnostní limit pro vozy Formule 1 zvýšen o padesát kilo, kvůli těžším motorům V6 a dalším změnám. Vyrojili se tak spekulace o tom, že týmy budou dávat přednost lehčím pilotům. Hülkenberg však se svými 184 centimetry a 78 kilogramy patří k nejvyšším a nejtěžším pilotům ve Formuli 1.

Tyto spekulace však potvrdil i Martin Whitmarsh z McLarenu, který přiznal, že těžší piloti budou „méně atraktivní“ a poté také potvrdil, že McLaren Hülkenberga nesleduje jako možnou náhradu za Jensona Buttona, či Sergia Pereze.

Nicméně Lotus, u kterého se téměř počítá s tím, že nadějnému Němcovi nabídne příští rok místo vedle Romaina Grosjeana, dal najevo, že stále dávají přednost talentu, než nízké váze.

„Mnohem více nás zajímá talent a potenciál pilota, než nějaký rozdíl pár kil,“ řekl šéf anglického týmu Eric Boullier.

„Máme důvěru v náš vývojový tým, že zvládne vyrobit auto, které bude konkurenceschopné v rukou kteréhokoli pilota, kterého pro příští rok zvažujeme.“

„Pro mě Hülkenbergova váha není velká. Je to na limitu, ale není to moc.“

Sdílejte na:
Zavřít