Hülkenberg v hledáčku Lotusu

Hülkenberg v hledáčku Lotusu

Šéf stáje Lotus Eric Boullier trvá na tom, že jeho tým má záložní plán i pro případ, že by Kimi Räikkönen Lotus na konci letošní sezóny skutečně opustil.

Kimi Räikkönen se údajně již dohodl s Ferrari na kontraktu od sezóny 2014 a podle všeho je oznámení této obnovené spolupráce otázkou několika málo dnů.

Pokud se finský závodník do týmu z Maranella skutečně vrátí, bude potřeba adekvátní náhrada, která po něm u Lotusu vyplní mezeru. Nejvíce se hovoří o talentovaném Nicu Hülkenbergovi, který se ve skvělé formě předvedl již ve Velké ceně Itálie, kde dojel pátý.

„Měl skvělý závodní víkend a my víme, že je to rychlý a talentovaný jezdec,“ nechal se slyšet Eric Boullier pro britský Autosport.

„Znám jej již delší dobou, konkrétně od doby, kdy ještě závodil ve Formuli BMW. Je zřejmé, že o jeho služby má zájem několik týmů, mezi kterými je i Ferrari. Máme svůj rezervní plán pro případ, že by Kimi skutečně odešel,“ pokračoval boss Lotusu.

Räikkönenův potencionální odchod od Lotusu by byl dobrou zprávou také pro Romaina Grosjeana, pro kterého by to znamenalo téměř jistou závodní sedačku u zlatočerného týmu i pro rok 2014.

„Pokud by Kimi odešel, příští rok by s námi Romain s největší pravděpodobností pokračoval, to je logické,“ uzavřel debatu jezdeckém složení Lotusu pro rok 2014 Boullier.

Bez zajímavosti není ani to, že oficiální fanshop stáje Sauber nabízí od dnešního dne všechny produkty spojené s Nicem Hülkenbergem se slevou 50%, což by také mohlo naznačovat odchod německého jezdce ke konkurenci.

Sdílejte na:
Zavřít