Hülkenberg trpělivě čeká na vítězný vůz

Hülkenberg trpělivě čeká na vítězný vůz

Nico Hülkenberg věří, že se v blízké budoucnosti dočká času, kdy bude v šampionátu Formule 1 bojovat s vítězným vozem.

Svou závodní kariéru v královně motorismu začal pětadvacetiletý vítěz šampionátu GP2 s Williamsem, později se přesunul do týmu Force India, kde působil jako jezdec testovací i závodní, u indické stáje působil tři roky, poté se přesunul do týmu Sauber, kde působí od letoška.

I když by se při pohlednu na výsledkovou listinu mohlo zdát, že pro německého závodníka byl přesun do Sauberu krokem zpět, Hülkenberg je přesvědčený, že se dočká dne, kdy bude s monopostem tohoto týmu vyhrávat Velké ceny.

„Když se podíváte na ostatní závodníky, jen velmi málo z nich do Formule 1 přišlo a okamžitě začalo vítězit,“ upozorňuje na své konkurenty Němec.

„Podívejme se například na Jensona [Buttona], ten působil mnoho let v Hondě, kde nedokázal naplňovat svůj potenciál, protože neměl konkurenceschopný vůz, ale stačila jedna příležitost a stal se mistrem světa.“

Zároveň ale přiznává, že s vývojem letošního vozu nemůže být úplně spokojený. „Ruku na srdce, situace se zatím nemá tak, jak jsme předpokládali na začátku ročníku, ale rozhodně se nevzdáváme a musíme k dalším závodům hledět vzpříma,“ přiznal Němec.

„Je tu ještě druhá polovina sezóny, ve které je stále kam se zlepšovat, jsem si jistý, že největší krok kupředu je ještě před námi,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít