Hülkenberg na roštu v Baku klesne, měnil převodovku

Hülkenberg na roštu v Baku klesne, měnil převodovku

Nico Hülkenberg přijde na startovním roštu Velké ceny Ázerbájdžánu o pět míst. Mechanici Renaultu totiž museli v jeho voze před sobotní kvalifikací vyměnit převodovku, která však podle platných technických pravidel musí vydržet šest závodních víkendů.

Německý pilot vynechal závěrečnou část sobotního volného tréninku poté, co svému týmu hlásil problém. Renault se rozhodl neponechat nic náhodě a raději v jeho voze vyměnit převodovku.

Hülkenberg do všech tří dosavadních velkých cen letošní sezóny startoval ze sedmé pozice, při výkonnosti Renaultu je však vysoce nepravděpodobné, že by Němec dohromady s penalizací odsunu o pět pozic mohl takové umístění na roštu v Baku zopakovat.

Dosud tak víkend Velké ceny Ázerbájdžánu Hülkenbergovi nepřeje. Pilot vozu se startovním číslem 27 totiž už ve druhém pátečním tréninku přišel o důležitý čas na trati, když mechanici museli měnit desku na jeho podlaze a řešit drobné problémy s brzdami.

„Ve druhém tréninku jsem nebyl úplně spokojený s tím, jak se chovaly nebo jakou výkonnost podávaly, ale to se někdy stává,“ hodnotil páteční potíže Hülkenberg. „Byly už to navíc použité brzdy, což bude asi největší část celého vysvětlení.“

28. dubna 2018

Sdílejte na:
Zavřít