Hülkenberg byl mým nejsilnějším parťákem, říká Pérez

Hülkenberg byl mým nejsilnějším parťákem, říká Pérez

Ve stejném týmu už budou Nico Hülkenberg a Sergio Pérez působit jen tři závody, Němec poté zamíří hledat nový výzvy do stáje Renault. Mexický závodník nyní Hülkenberga označil za nejsilnějšího parťáka, jakého kdy měl.

Sergio Pérez debutoval v šampionátu Formule 1 v roce 2011 a za tu dobu vystřídal hned tři týmové kolegy. U stáje Sauber spolupracoval s japonským závodníkem Kamuiem Kobayashim. Následně se přemístil do McLarenu, kde byl jeho kolegou Jenson Button. A nakonec se ve stáji Force India stal parťákem Nica Hülkenberga.

„Myslím si, že vztah mezi námi byl opravdu dobrý,“ uvedl před svým domácím závodem Pérez. „Myslím si, že naše úroveň byla hodně podrobně porovnávána po každé akci. Pro tým to mohlo být opravdu přínosné, protože je vždy dobré mít ve stáji dva závodníky, kteří se navzájem motivují k lepším a lepším výkonům.“

„Vždy jsem věděl, že pokud se mi nepodaří zajet v kvalifikaci perfektní kolo, pak mě porazí. A v závodech to bylo naprosto stejné. Jeden za druhým. V průběhu let jsme měli k dispozici dobrá i špatná auta. Ale díky vzájemnému porovnání jsme věděli, jestli jsme ze sebe skutečně vydali maximum,“ řekl dále mexický závodník.

„Nico byl v šampionátu Formule 1 jednoznačně mým nejsilnějším stájovým kolegou,“ dodal Sergio Pérez, který si na jméno nového parťáka u indického týmu zatím bude muset počkat. V úvahu připadají jezdci jako Esteban Ocon, Pierre Gasly či Pascal Wehrlein.

Sdílejte na:
Zavřít