Horner: Vettel se s tlakem vyrovná

Horner: Vettel se s tlakem vyrovná

Podle šéfa stáje Red Bull nebude mít Sebastian Vettel v druhé polovině sezony nejmenší problém s tím, aby se vyrovnal s tlakem veřejnosti. Svůj druhý titul ve Formuli 1 prý již nepustí.

Čtyřiadvacetiletý německý pilot vyhrál v letošní sezoně vozů Formule 1 již šest Velkých cen a na čele šampionátu má náskok přes 80 bodů. Jenže v několika posledních závodech nepředvedl zcela stoprocentní výkon a dovolil konkurenci, aby se letos zatím dominantnímu Red Bullu přiblížila. Někteří dokonce tvrdí, že se Sebastian Vettel špatně vyrovnává s tlakem, který je na něj neustále vyvíjen. Tyto spekulace ale okamžitě utnul Christian Horner, který se svého svěřence zastal.

„I pod tlakem se dokáže na svou práci stoprocentně soustředit a koncentrovat, je to opravdu výjimečný jezdec,“ řekl šéf mistrovského týmu. „Monako je jasným příkladem jeho dokonalosti, několik kol za sebou dokázal držet rychlejšího Alonsa i Buttona a dojel si pro cenné vítězství, tlak zvládl s přehledem.“

Na stupně vítězů se německý talent letos podíval celkem jedenáctkrát, chyběl pouze před domácím publikem při Velké ceně Německa. V Číně i Kanadě přišel o svou pozici v samotném závěru závodu, i tak si ale Horner myslí, že s tlakem veřejnosti se Vettel v závěru letošního ročníku vyrovná dobře.

„Pokud se vrátíme k Velké ceně Německa, tak právě zde zaznamenal Sebastian své nejhorší umístění, ale dojel na pěkném čtvrtém místě. Pokud se podíváte na ostatní závodníky, kteří ještě mají v letošním ročníku šanci na zisk mistrovského titulu, je jejich nejhorší výsledek v sezoně mnohem horší. To dokazuje, jak je Sebastian v letošním ročníku silný,“ říká Horner. „Soustředí se na to, aby vyhrál co nejvíce závodu, ví ale, že pokud nevyhraje, musí získat co nejvíce bodů, to jsou jeho priority,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít