Horner soupeře neodepisuje

Horner soupeře neodepisuje

Christian Horner ani po závodě v Belgii neodepisuje žádného ze soků Sebastiana Vettela v boji o mistrovský titul, myslí si ale, že jezdci, kteří jej ve Spa doprovodili na stupně vítězů, jsou zároveň jeho největšími soupeři.

Sebastian Vettel udělal výrazný krok ke svému čtvrtému mistrovskému titulu v řadě tuto neděli ve Spa, kde si dojel pro své páté vítězství v sezóně a navýšil svůj náskok v čele šampionátu před všemi soupeři.

Na druhého Fernanda Alonsa má nyní pilot stáje Red Bull náskok 46 mistrovských bodů, na třetího Lewise Hamiltona pak o dalších 12 bodíků více.

Největším sokem v boji o titul byl přitom ještě před závodem v belgickém Spa Kimi Räikkönen, který po 27 závodech v řadě poprvé nebodoval a ani nedojel do cíle, z druhé příčky v celkovém pořadí jezdců tak spadl až na pozici čtvrtou.

Nyní na německého lídra ztrácí 63 bodů, šéf stáje Red Bull Christian Horner ale říká, že nebude odepisovat finského pilota, ani jiné protivníky v boji o mistrovský titul.

„Nemyslím si, že v současné fázi sezóny můžeme některého ze soupeřů Sebastiana úplně vyškrtnout z boje o titul,“ nechal se Horner slyšet pro BBC Sport.

„Kimi sice neměl svůj den, ale pořád je kandidátem na zisk mistrovského titulu společně s Fernandem a Lewisem, je tu ještě spousta náročných závodů, které musíme perfektně zvládnout, abychom se na konci sezóny mohli radovat z dalšího mistrovského primátu,“ řekl šéf rakouské stáje.

„Pokud jde o můj názor, tak největšími favority na zisk titulu budou na konci sezóny jezdci, které jsme měli možnost vidět na okruhu Spa vystoupat na stupně vítězů,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít