Horner: Setrvání Kvyata je správným rozhodnutím

Horner: Setrvání Kvyata je správným rozhodnutím

Stáj Toro Rosso pro příští sezonu nezmění své jezdecké složení a podle Christiana Hornera, šéfa Red Bullu, se jedná o správný krok. Ukončit kariéru dvaadvacetiletému závodníkovi by prý bylo špatné rozhnodutí.

Po jeho sesazená z týmu Red Bull do stáje Toro Rosso se zdálo, že jeho dny pod křídly rakouské společnosti jsou sečteny. Jenže tou tak není. Daniil Kvyat o své místo v královně motorismu nepřijde, alespoň ne pro příští rok. I když se spekulovalo o tom, že béčko Red Bullu pro následující ročník angažuje Pierra Gaslyho, nakonec dostal přednost zkušenější Kvyat.

Situace je opravdu překvapující. Není žádným tajemstvím, že v případě selhání se Red Bull se svými svěřenci nemazlil a často nedostali ani druhou šanci. Dvaadvacetiletý Kvyat ale měl štěstí a své schopnosti může předvést i v příští sezoně. „Je to správné rozhodnutí,“ komentoval Horner setrvání ruského pilota. „Minulý rok se Daniilovi povedl, letošní sezona pro něj byla opravdu náročná a projevilo se to na jeho sebedůvěře.“

„Ale hodit ručník do ringu, když je mu pouhých 22 let? Byla by to chyba. Skutečně je to správné rozhodnutí a těším se, až Daniil celou situaci otočí ve svůj prospěch,“ řekl dále Horner, který však vyloučil, že by se Kvyat v příštích letech vrátil zpět do seniorské stáje. „V několika příštích letech určitě ne. Věřím, že naše jezdecké složení je a ještě nějakou dobu zůstane stabilní.“

Setrvání Kvyata zavřelo bránu do Formule 1 Pierru Gaslymu. Ten do ní letos nevstoupí, zcela jistě ne pod křídly Red Bullu. „Zůstane součástí týmu. Jeho hlavní prioritou je nyní vyhrát šampionát GP2. Hodně si ho ceníme,“ dodal Horner.

Sdílejte na:
Zavřít