Horner není nadšený z výkonnostního navázání na loňskou sezónu

Horner není nadšený z výkonnostního navázání na loňskou sezónu

Renault nedávno představil svůj plán na tuto sezónu, ve které chce být spolehlivější. V důsledku toho se rozhodl výkonnostně navázat na loňskou sezónu. Šéf Red Bullu Christian Horner z toho ale moc nadšený není.

V letošní sezóně bude velmi důležitá spolehlivost a životnost pohonných jednotek. Týmy totiž můžou beztrestně nasadit pouze tři motory na celou sezónu, která čítá 21 závodů. Jeden motor by tak měl vydržet minimálně sedm závodů.

Velké problémy se spolehlivostí měly minulou sezónu Renault a Honda. Oba dodavatelé se proto rozhodli, že výkonnostně naváží na loňskou sezónu a během zimy se zaměřili na spolehlivost. Vyšší výkon by měl přijít až s druhým motorem.

Co se týče ostatních dodavatelů, tak Ferrari se zaměřilo na životnost a Mercedes na výkon. Právě německý dodavatel se nedávno chlubil, že na dynamometru překonal hranici 1000 koní. Renault uvádí, že překonal hranici 950 koní. Christiana Hornera tento rozdíl znepokojuje.

„Pokud jsou čísla, která Mercedes uvedl, pravdivá, tak se naše ztráta navýší,“ řekl Horner pro Motorsport.com.

„Renault se během zimy zaměřil na spolehlivost. Doufejme, že jí vypilovali, a že se nyní budou moci zaměřit na výkonnost. V tuto chvíli to vypadá velmi nadějně.“

Hodně se mluví o tom, že Red Bull bude od příští sezóny jezdit s Hondou. Samotný Horner toto tvrzení nevyvrátil, zároveň ale řekl, že je reálné, že zůstanou u Renaultu.

Sdílejte na:
Zavřít