Honda o svých nedostatcích ví. Jen je odstranit

Honda o svých nedostatcích ví. Jen je odstranit

Šéf Honda motorsport Yasuhisa Arai tvrdí, že přesně vědí, kde je potřeba se zlepšit, aby McLaren znovu mohl konkurovat těm nejlepším týmům.

Je to rok, na který by celý tým nejraději rychle zapomenul. S dvěma ostřílenými mistry světa v kokpitech bojoval letos McLaren na chvostu startovního pole. V osmnácti závodech si jezdci mezi sebe rozdělili patnáct odstoupení a jsou nejhorším týmem, kterému se v letošní sezoně povedlo získat mistrovské body.

Pravdou je, že během roku zaznamenali určitý pokrok. Dotáhli se na zbytek startovního pole a zdálo se, že v závěru ročníku by mohli pravidelně útočit na bodované příčky. Jenže kamenem úrazu je v jejich případě spolehlivost pohonných jednotek Honda, která je více než mizerná.

Arai ale tvrdí, že Honda o svých nedostatcích ví a chce je co nejrychleji odstranit. Díky tomu by McLaren znovu mohl patřit mezi kandidáty na bodované pozice. „Jsme ještě dalekou cestu od souboje s nejlepšími týmy, ale chci poznamenat, jak velký pokrok jsme během tohoto roku udělali,“ řekl šéf Honda motorsport.

„Tým nyní ví, kde jsou jeho silná a slabá místa. Pokud odstraníme ta slabá, budeme brzy hrozbou pro naše konkurenty,“ dodal Arai.

McLaren letos vybojoval pouhých 27 mistrovských bodů, což je nejméně od roku 1980, kdy navíc bylo ještě přísnější bodování. Není divu, že britský tým je v Poháru konstruktérů předposlední.

Sdílejte na:
Zavřít