Honda je s pokrokem pohonné jednotky během zimní přípravy spokojena

Honda je s pokrokem pohonné jednotky během zimní přípravy spokojena

McLaren je po loňské zpackané sezoně pod drobnohledem fanoušků. Zdá se ale, že svítá na lepší časy. Šéf Hondy Yusuke Hasegawa se totiž nechal slyšet, že japonský výrobce motorů je s pokroky během zimy velmi spokojen.

Honda se do šampionátu Formule 1 vrátila v roce 2015 coby dodavatel motorů pro stáj McLaren. Návrat to ale nebyl vydařený a provázelo jej mnoho problémů. Stáj z Wokingu tak za 19 závodů dokázala posbírat jen 27 mistrovských bodů.

Japonská automobilka ale přes zimu tvrdě pracovala a zdá se, že specifikace pohonné jednotky pro letošní ročník bude spolehlivější a snad i rychlejší. Stejného názoru je také pilot týmu Jenson Button, který se nechal slyšet, že motor je nyní lepší jako nikdy předtím.

„Dva týdny testů v Barceloně pro nás byly obecně dobré,“ řekl po skončení předsezónních jízd Yusuke Hasegawa, šéf Hondy ve Formuli 1. „Byli jsme schopni potvrdit zlepšení spolehlivosti, nasazení a výkonu, což byly po loňské sezoně naše nejdůležitější cíle.“

„Zejména druhá várka testů byla povedená. Skutečnost, že jsme během čtyř dnů nezaznamenali s pohonnou jednotkou žádný problém, je pro nás velmi potěšující. Je obtížné nyní určit výkon celého balíčku, když za sebou máme jen testování. Pro Hondu je velmi důležité, aby v tvrdé práci nepolevovala ani v průběhu sezony a my tak mohli dosáhnout všech vytyčených cílů,“ dodal Hasegawa závěrem rozhovoru.

Sdílejte na:
Zavřít