Helma Fernanda Alonsa: Italská vlajka a podpisy členů jeho týmu

Helma Fernanda Alonsa: Italská vlajka a podpisy členů jeho týmu

Španělský závodník Fernando Alonso si pro svůj poslední závod za Ferrari nechal vytvořit speciální design závodní helmy, na které jsou i podpisy členů jeho týmu.

Na nové helmě Fernanda Alonsa je zvýrazněna italská vlajka, z jedné strany se nachází vyobrazení jeho zastávky u mechaniků a ze strany druhé jsou pak podpisy členů jeho týmu.

Španělský závodník strávil u Ferrari pět sezon a hned v té první v roce 2010 měl blízko k zisku mistrovského titulu, o který ale v posledním závodě přišel. Jeho odchod z italského týmu byl oficiálně potvrzen ještě před začátkem závodního víkendu v Abú Dhabí. Alonsa v závodní sedačce Ferrari nahradí čtyřnásobný mistr světa Sebastian Vettel.

„Chci, aby byli v mém posledním závodě pro tento tým všichni se mnou,“ uvedl Fernando Alonso důvod toho, proč si na helmu nechal vyobrazit podpisy členů svého týmu.

„Abych byl upřímný, bylo to trochu složitější. Sehnal jsem si podpisy od všech v Soči, ale když jsme přijeli sem, tak jsem zjistil, že mi jich ještě přes dvacet chybí,“ prozradil dále španělský pilot.

„Takže přilba není úplně dokonalá, protože tam pár jmen chybí, ale já jsem na všechny v mém týmu hrdý a jsem opravdu šťastný, že mohu mít jejich jména na své helmě,“ dodal Alonso.

Sdílejte na:
Zavřít