Háže Mercedes Hamiltonovi klacky pod nohy? Je to nesmysl, tvrdí tým

Háže Mercedes Hamiltonovi klacky pod nohy? Je to nesmysl, tvrdí tým

Šéf Mercedesu Toto Wolff striktně odmítl konspirační teorie o tom, že by mistrovská stáj v letošní sezoně nadržovala Nicu Rosbergovi a naopak dopomáhala Lewisi Hamiltonovi k technickým problémům.

Máme za sebou čtyři závody letošní sezony Formule 1 a už vznikají první konspirační teorie. Týkají se jezdců Mercedesu, konkrétně Lewise Hamiltona, který se od startu ročníku potýká s technickými problémy svého vozu. Na rozdíl od stájového kolegy Nica Rosberga, který s přehledem všechny čtyři letošní velké ceny vyhrál.

„Samozřejmě to neděláme úmyslně. Probírá se to na všech sociálních sítích a vznikají první konspirační teorie. Ale je to nesmysl,“ nechal se slyšet Toto Wolff, šéf Mercedesu. „Pokud si někdo myslí, že vůz našeho jezdce poškodíme záměrně, pak je to šílenec. Navzájem si všichni v týmu věříme. Je to sport, kde je mechanika klíčová a takové věci se prostě stávají.“

Wolff také uvedl, že v tomto závodě měl na svém voze problém i Nico Rosberg. Ani to jej ale nezadrželo v cestě za čtvrtým vítězstvím v letošní sezoně a sedmým v řadě. „Na voze Nica jsme měli problém s jednotkou MGU-K. V určité fázi to dokonce vypadalo, že ani nedokončí závod,“ uvedl boss Mercedesu.

„Posouváme hranice výkonnosti našeho vozu a tím samozřejmě riskujeme, protože je tu mnohem větší šance toho, že budeme mít nějakou technickou poruchu,“ dodal Wolff, jehož jezdci i přes neklidný závodní víkend obsadili ve Velké ceně Ruska první dvě místa. Zejména Hamilton se na okruhu Sochi Autodrom předvedl, druhé místo totiž vybojoval po startu z desáté pozice.

Sdílejte na:
Zavřít