Haryanto přiznal nejistou budoucnost. Nemusel by dokončit ani letošní sezonu

Haryanto přiznal nejistou budoucnost. Nemusel by dokončit ani letošní sezonu

První indonéský závodník v historii Formule 1 se nechal slyšet, že jeho kariéra nemusí mít dlouhého trvání. V případě naplnění nejhoršího scénáře by se mohlo stát, že nedokončí ani letošní sezonu.

Rio Haryanto vstoupil do šampionátu Formule 1 díky podpoře indonéské vlády, která velmi stála o prvního jezdce v královně motorismu ze své země. Třiadvacetiletý jezdec závodí pro stáj Manor Racing, kde díky přínosu velkého množství peněz dostal přednost před Alexanderem Rossim či Willem Stevensem.

„Být prvním indonéským pilotem ve Formuli 1 je pro mě něco velkého. Tento sport nebyl v mé rodné zemi příliš sledovaný, ale s příchodem jezdce, kterému fanoušci z Indonésie mohou fandit, se to změnilo a sledovanost F1 zažila raketový růst,“ sdělil Haryanto v rozhovoru pro oficiální stránky Formule 1.

„Celé to byl vlády nápad. Ta mě podporovala a chtěla dost až do Formule 1. Pravda ale je, že jejich podpory jsem se dočkal už při startu mé mezinárodní závodnické kariéry,“ řekl dále jezdec Manoru, který pro zisk financí na setrvání ve Formuli 1 už uspořádal i sbírku.

„Nedokážu odpovědět na to, jestli získám dostatek finančních prostředků pro setrvání ve Formuli 1. Nemám jisté místo ani do konce tohoto ročníku. Nechci nad tím ale příliš přemýšlet. Soustředím se na výkony na závodní dráze a to ostatní není v mých rukách. Mé priority jsou ale jasné, chtěl bych zůstat zde a dokončit to celý ročník,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít