Hamilton zůstává pozitivně naladěný

Hamilton zůstává pozitivně naladěný

Ačkoli Lewis Hamilton musel z prvního závodu letošní sezóny odstoupit hned v jeho úvodu kvůli problémům s motorem, i nadále zůstává pozitivně naladěný.

Po úspěšné sobotní kvalifikaci a zisku pole position se zdálo, že bude Lewis Hamilton horkým favoritem i na zisk vítězství ve Velké ceně Austrálie. Hned po startu ale bylo jasné, že s vozem britského závodníka není vše zcela v pořádku. Krátce po startu Velké ceny na melbournském okruhu Albert Park totiž předjel Hamiltona jeho stájový kolega Nico Rosberg i soupeř Daniel Ricciardo.

Brit se nevzdával, v závodě pokračoval, avšak po prvních třech kolech mu tým přes rádio sdělil, aby vůz odstavil v boxech a v závodě nepokračoval.

„Hned po startu závodu jsem se dostal do problémů. Nedokázal jsem z vozu dostat více energie a výkonnosti,“ nechal se slyšet britský závodník Lewis Hamilton. „Tým mě požádal, abych v závodě pokračoval, ale já jsem nemohl, byla to opravdu smůla,“ řekl dále britský pilot.

Hamilton zároveň prozradil, že celý tým Mercedes vstupoval do prvního závodního víkendu letošní sezóny s obavou, že spolehlivost jejich vozu může být hlavním problémem. „Věděli jsme, že spolehlivost vozu může být problémem, ale samozřejmě vás překvapí, když motor selže hned z kraje závodu. Jezdci kolem mě projížděli bez větších problémů a já s tím nemohl nic dělat, byl to závod o ničem, i tak ale musíme zůstat pozitivně naladěni a odnést si z tohoto víkendu nějaké zkušenosti,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít