Hamilton získal sedmé pole-position v řadě!

Hamilton získal sedmé pole-position v řadě!

Lewis Hamilton si zabezpečil další pole-position, tentokrát na Monze. Ferrari však bylo blíže, než kdokoliv očekával.

Ve kvalifikaci na Velkou cenu Itálie Hamilton přišel o svého ústředního rivala Rosberga, který musel nasadit již velmi starou pohonnou jednotku starší specifikace a značně tedy ztrácel. Poté, co Hamilton ovládl všechny tři kvalifikace, ovládl také všechny tři části kvalifikace, kterou nakonec vyhrál s časem 1:23.387.

Poprvé od Velké ceny Číny 2013 se do první řady na startu postaví Fin Kimi Räikkönen, který teprve potřetí tuto sezonu překonal týmového kolegu Vettela. Za Hamiltonem zaostal pouze o dvě a půl desetiny, což dle jeho slov po kvalifikaci překvapilo i samotné Ferrari. Vettel se v druhém rudém voze postaví za něj na třetí místo.

Čtvrté místo zbylo pro znevýhodněného Rosberga s velmi opotřebovaným motorem, ale od Ferrari nebyl vůbec daleko – pouhých 18 setin za Vettelem. Třetí řadu na startu obsadí Williamsy Felipeho Massy a Valtteriho Bottase, kteří by se silnými motory mohli Rosbergovi i vozům Ferrari zatopit, pokud se jim nepovede start.

Na sedmém místě se umístil Sergio Perez ve Force Indii, která i díky motoru Mercedes vypadá v Itálii velmi dobře, podobně jako v Belgii. Ve čtvrté řadě ho doprovodí Grosjean v Lotusu, který před víkendem říkal, že trať Lotusu sedí a věří si na další pódium, no uvidíme, jak to zvládne z osmého místa.

Na devátém místě skončil Nico Hülkenberg, kterému se ovšem v závěru kvalifikace rozbil vůz a odstoupil předběžně. Možná bude muset měnit motor, což by vyústilo v penalizaci.

První desítku doplnil Marcus Ericsson po dobrém výkonu v Sauberu, obtěžká ho ale penalizace za blokování Hülkenberga v druhé části kvalifikace.

Kvalifikaci oživil Max Verstappen, který velkou část první části strávil v garáži, kde na jeho voze pracovali mechanici, a poté co vyjel, tak mu okamžitě uletěl nesprávně přidělaný kryt motoru, který posypal trať karbonovými úlomky a způsobil žluté vlajky. Verstappen nezajel ani jeden měřený čas a skončil poslední.

Finální podobu startovního roštu zveřejníme zítra před závodem, až budou známy všechny penalizace za výměny motorů apod.

Sdílejte na:
Zavřít