Hamilton získal osmdesátou pole position

Hamilton získal osmdesátou pole position

Lewis Hamilton udržel nervy na uzdě v deštěm ovlivněné kvalifikaci na Velkou cenu Japonska 2018, což mu přineslo už osmdesátou pole position.

„Nikdy, ani za milion let bych neřekl, že získám osmdesát pole position. Stále tomu nemůžu věřit, že jich mám osmdesát, ale nedokázal bych to bez svého týmu.“

Zásadní moment přišel ve třetí části kvalifikace, když se tým rozhodl poslat Hamiltona i Bottase na trať se suchými pneumatikami. Na trati v té době panovalo nejisté počasí. Chvíli pršelo, chvíli zase svítilo sluníčko.

Ferrari naopak celou situaci nezvládlo a skončilo až daleko za Mercedesy.

„Výjezd na trať ve třetí části kvalifikace byl pravděpodobně nejtěžší, jak jste mohli vidět,“ řekl Hamilton po kvalifikaci.

„Tento tým nás ale skvěle vyslal na trať a dal nám možnost získat tuhle pole position.

„Je to opravdu těžké udělat správné rozhodnutí, nicméně si myslím, že to je velký rozdíl mezi tím, jaký tým jsme letos dali dohromady.

„Každý tým má chytré lidi, nicméně musíte dělat dobrá rozhodnutí i pod tlakem, správné vypuštění na trať. To je to, proč jsme nejlepším tým na světě. Myslím si, že si to oprávněně zasloužíme.

„Tým odvedl skvělou práci. Pracovali jsme tvrdě na autě, abychom se mohli zlepšit ve všech místech. My sami jsme pak spolupracovali lépe, v komunikaci a všem ostatním.

„Je to opravdu čest pracovat pro tento tým a tyto kluky. Děkuji moc. Chtěl bych říct, že děkuji všem v továrně. Je mi ctí, že jsem na této cestě s nimi.“

I když na trati nebylo ideální počasí, Hamilton i tak překonal traťový rekord na okruhu Suzuka. Brit skončil o tři desetiny před týmovým kolegou Bottasem.

„Pro tým je to zkrátka perfektní. Tým byl velmi aktivní s rozhodnutím ohledně deště,“ řekl týmový kolega Valtteri Bottas.

„Musíte počítat se všemi problémy, které můžou za mokra vzniknout. Nemůžete tolik využívat obrubníky, ale stále musíte být na limitu.

„Užíval jsem si to. Vím ale o pár místech, kde jsem mohl odvést lepší práci.

„Pro mě byl třetí volný trénink během rána dost obtížný,“ upozornil Bottas.

„Necítil jsem se v autě úplně dobře, takže jsme udělali pár změn. V druhé části kvalifikace jsem byl nejrychlejší. Ve třetí části kvalifikace jsem potom neměl úplně perfektní kus posledního sektoru.

Nicméně Bottasova snaha o zlepšení času nebyla možná, jelikož na trať už se spustil silnější déšť.

„Čekal jsem, že ještě vyjedeme na trať. Nicméně i tak to není špatná startovní pozice. Myslím si, že je to škoda pro všechny, že začalo pršet, ale zítra bychom měli vidět nějaké slunce.“

Sdílejte na:
Zavřít