Hamilton: Vůz byl opravdu skvělý

Hamilton: Vůz byl opravdu skvělý

Lewis Hamilton si velmi pochvaloval výkon svého vozu. Až do svého odstoupení v jednadvacátém kole kroužil na první pozici, poté se ale dostal do problémů s tlakem paliva.

Lewis Hamilton podával kvalitní výkony po dobu celého závodního víkendu, v sobotní kvalifikaci vybojoval pole position a velmi dobře měl i rozjetý závod, start se mu vyvedl a soupeřům začal okamžitě ujíždět, vše se ale pokazilo v 21. kole, kdy jeho McLaren na trati rapidně zpomalil a o několik sekund později musel Hamilton ze závodu kvůli problémům s tlakem paliva odstoupit.

Britský závodník přiznal, že vůz byl velmi dobře připravený, řídit jej byl dle vlastních slov opravdu sen. Nechce se ale již šťourat v problémech z Abú Dhabí, raději chce, aby se tým začal soustředit na poslední dva závody letošní sezóny. „Můj výkon v tomto závodě nebyl zcela bezchybný, jednou jsem byl v nájezdu do zatáčky poměrně široký,“ řekl Hamilton.

„Poté se nám ale dařilo poměrně dobře, vůz byl rychlý, vytvořil jsem si náskok na konkurenci, řídit to auto byl opravdu sen. Velmi mě mrzí, že jsem ze závodu musel odstoupit tak rychle, prý se jednalo o problémy s tlakem paliva, v boxech jsem pak sledoval závěr závodu, bylo to neuvěřitelně vzrušující a napínavé,“ hodnotil dále závod britský pilot.

Sdílejte na:
Zavřít