Hamilton: Suzuka nepatří mezi mé oblíbené okruhy

Hamilton: Suzuka nepatří mezi mé oblíbené okruhy

Lewis Hamilton v rozhovoru po prvních pátečních trénincích na japonské Suzuce přiznal, že tento okruh nepatří mezi jeho nejoblíbenější. I tak ze sebe chce tento víkend dostat maximum.

Úřadující mistr světa obsadil v obou pátečních trénincích druhé místo, pokaždé ztrácel jen na stájového kolegu a hlavního rivala v boji o mistrovský titul – Nica Rosberga. Po těchto jízdách přiznal, že japonská Suzuka nepatří mezi jeho oblíbené tratě, i když tu v posledních dvou sezonách dokázal vybojovat dvě vítězství.

„Upřímně, i když jsem tu dvakrát vyhrál, nepatří tento okruh mezi mé nejoblíbenější,“ přiznal britský závodník Mercedesu v nejnovějším rozhovoru. „Z nějakého důvodu tu nyní nejsem nejrychlejší, ale ve druhém tréninku už jsem neztrácel tolik. Je tu ještě několik drobností, na kterých musíme zapracovat a věřím, že se nám zítra povede lépe.“

„Je to krásná a vyvážená trať plná mnoha zajímavých míst. Věřím, že pokud sobota bude také na suché vozovce, budeme zase o něco rychlejší. Máme spoustu nasbíraných dat, takže nyní na nich přes noc musíme pracovat a zjistit co možná nejvíce,“ uvedl dále Lewis Hamilton a věří, že jeho pohonná jednotka ho tentokrát nezradí stejně jako v Malajsii, kde musel odstoupit z prvního místa.

Pokud by se chtěl Hamilton vrátit na čelo šampionátu a překonat Nica Rosberga, musel by v Japonsku zvítězit a jeho německý sok by nesměl získat více než jeden mistrovský bod. Vyvrcholení tohoto souboje nás čeká v sobotu v 7 hodin ráno, kdy závod na Suzuce startuje.

Sdílejte na:
Zavřít