Hamilton si postěžoval na smůlu

Hamilton si postěžoval na smůlu

Britský závodník Lewis Hamilton si postěžoval na smůlu, kvůli které v prvním kole ztratil možnost bojovat s nejlepšími závodníky šampionátu, protože si v nájezdu do první zatáčky prorazil pneumatiku o vůz Sebastiana Vettela.

Brit s vozem Mercedes skvěle odstartoval a bojoval na čele závodu s Romainem Grosejanem a piloty stáje Red Bull, nicméně po kontaktu se Sebastianem Vettelem došlo k poškození jeho pneumatiky a Lewis Hamilton musel celé kolo odkroužit s poškozeným vozem do boxů.

Mechanici sice nasadili novou sadu pneumatik a vyslali britského závodníka zpět na trať, ten se ale po několika kolech do boxů opět vrátil, podle týmu totiž data z telemetrie ukazovala abnormální hodnoty a brzdy se velmi rychle zahřívaly. To pro Hamiltona znamenalo konec závodu.

„Byla to opravdu smůla,“ nechal se slyšet osmadvacetiletý závodník pro BBC. „Opravdu soucítím s celým týmem, celý závodní víkend se snaží tvrdě pracovat, odvádí tu nejlepší možnou práci a skončí to takhle. Rozhodně by si zasloužili něco lepšího,“ řekl dále.

„Je to škoda, měl jsem snad nejlepší start do závodu z celé sezóny, byl to skvělý pocit, o to více jsem zklamaný z toho, že jsem ze závodu musel odstoupit tak brzy,“ dodal šampión z roku 2008.

Po dnešním závodě, ve kterém britský závodník nebodoval, se nachází na čtvrtém místě v šampionátu jezdců.

Sdílejte na:
Zavřít