Hamilton si chce ponechat číslo 44

Hamilton si chce ponechat číslo 44

Lewis Hamilton má jako čerstvý mistr světa právo jezdit od příštího roku s číslem 1, které obhájci titulu tradičně náleží. Britský pilot si však chce poněkud překvapivě ponechat své číslo 44.

Kromě motorů a jiných zásadních pravidel přišla na začátku letošní sezóny také změna v podobě jiného číslování jezdců. Ti už nedostávali přidělená čísla podle výsledků jejich týmů v předchozí sezóně, ale všichni si směli vybrat číslo od 2-99 s tím, že jim toto číslo zůstane po celou kariéru. Číslo 1 je však nadále vyhrazeno právě pro obhájce titulu a letos s ním jezdil Sebastian Vettel, který bude příští rok jezdit v barvách Ferrari s číslem 5.

„44 je moje číslo. Vyhrál jsem svůj první šampionát v motokárách právě s číslem 44, takže se určitě zeptám týmu jestli budu moci jezdit s tímto číslem i za rok. Jestli je na mém voze číslo 1, nebo není, pro mě nehraje žádnou roli,“ říká čerstvě dvojnásobný mistr světa Lewis Hamilton, který má číslo 44 dokonce vytetované za svým pravým uchem.

Přemluvit tým by přitom pro Hamiltona nemusel být velký problém. U vedení má nyní výbornou pozici a dokonce se mluví o prodloužení kontraktu do roku 2020. Podle prohlášeních samotného Brita je prakticky jisté, že smlouva bude rozšířená minimálně na rok 2016, ale podle spekulací by měl Hamilton dostat během první poloviny příští sezóny nabídku na 30 milionů dolarů ročně a to právě až do sezóny 2020, kdy mu bude 35 let.

„Ještě jsem se o své budoucnosti definitivně nerozhodl, ale už nyní mám výborný kontrakt a dobré podmínky, takže nevidím důvod, proč by se toho teď mělo příliš měnit,“ používá Hamilton slova, kterými nedává prostor pro obavy svému týmu, ale zároveň si nechává pootevřená dvířka pro případné další zájemce.

Sdílejte na:
Zavřít